BB Kremler Hakkında Merak Edilen Herşey!

Kısa adı BB Krem olarak bilinen “beautybalm” yani Türkçe adı ile “güzellik kremi” nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Ciltteki renk tonlarını eşitlemek ve cildi nemlendirmek amacı ile kullanılan BB kremlere renkli nemlendirici kremler adını da verebiliriz.

BB kremler hakkında herşey

BB kremler antioksidan içerirler ve cilde sağlıklı bir görünüm verirler. Bunun yanı sıra yüksek korumalı faktör içeriği ile, güneşten koruyucu özelliğe sahiptirler.

BB kremler ile ilgili merak edilenler

Cildinize uygun renk tonunu seçmek ve kullanmak çok önemlidir. Bunun için geliştirilmiş açık, orta ve koyu renk tonlarından biri mutlaka cildinize uygun renk tonu olacaktır.

BB krem kullanmanın avantajları

BB kremler her ne kadar nemlendirici içeriğe sahip olsalar da, kuru bir cilt tipine sahipseniz, BB kremden önce makyaj bazı olarak nemlendirici kreminizi sürmelisiniz. Ardından BB kreminizi uygulayıp 3-5 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra, üzerine hafifçe pudra uygulaması yaparak, yüzünüzü makyaja hazır hale getirmiş olursunuz.

BB krem nedir nasıl kullanılır

BB krem kullanmanın bir avantajı da sünger ya da fırça kullanmanıza gerek kalmadan, parmak uçlarınızla uygulayarak eşit dağılım sağlayabilmenizdir.

BB kremin güneşten koruma özelliği

Bazı sivilceleriniz ve lekeleriniz varsa, BB kremden önce kapatıcı uygulaması yapabilirsiniz.

BB kremlerin özellikleri ve içerikleri

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git