Bozulan Fermuarları Geri Dönüştürelim

Fermuarlar hiç ummadığımız bir anda bozularak ya da tutukluk yaparak bizi yarı yolda bırakırlar ve bu durum oldukça canımızı sıkar hemen atarız o sinir bozucu fermuarı. Ama eminim bu makaleden sonra bırakın fermuarları atmayı fermuarlarınızın bozulmasını fırsat bileceksiniz. Çünkü bozulan fermuarlarla çok yaratıcı ve sıra dışı tasarımlar yapılabiliyor. Evet hanımlar yanlış duymadığınız birazdan sizlere fermuardan yapılmış bir çanta, kolye hatta yüzük tasarımını gösterdiğimde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Geri dönüşümün çok güzel bir örneği olan bozulan fermuarlardan yeni tasarımlar oluşturma fikri çok hoşuma gitti. Hadi gelin birlikte bakalım neler yapabileceğimize.

* Bozulan fermuarlardan şık ve trend bir bileklik yapmak için renkli fermuarlara ve sadece iğne ipliğe ihtiyacımız var. Şekilde görüldüğü gibi sadece bir kaç iğne hareketi ile fermuara istediğiniz şekli verip farklı renklerde bir kaç tane bileklik yaparak kolunuza taktığınızda bu modern ve sıra dışı tasarım bilekliğinizle oldukça dikkat çekeceksiniz.

diyzipperjewelry dscn3607

* Yine aynı yöntemi kullanarak hatta inci boncuklarla biraz daha süsleyip zenginleştirerek çok şık tasarım bir kolye de yapabilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi fermuarlarla yapılan kolyenin orta kısmına büyük bir taş konulmuş bu şekilde hem kullanılmayan modası geçmiş bir takının taş kısmı hem de bozulan bir fermuar değerlendirilerek oldukça modern bir kolye elde edilmiş.

il_570xN212413907

* Şimdi de kızların vazgeçilmezi olan sıra dışı bir çanta örneği görüyoruz. Oldukça modern ve bir o kadar sıra dışı duran bu çanta da yalnızca fermuarlar kullanılarak yapılmış. Resimde gördüğünüz giib istediğiniz renkte fermuarları birbirine dikerek kare kutucuklar oluşturun ve çantanızın kulp kısmı dahil her yeri tamamen fermuardan oluşsun. Bu çanta görenleri gerçekten hayrete düşürecek.

231442868321406446_KHeYXATD_c

İşte kendin yap hobileri bu derece basit ve masrafsız hanımlar yeter ki biz evimizde ki eşyalarımızı, aksesurlarımız değerlendirmek isteyelim daha yapılacak çok iş var. Şimdilik hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git