Delikli Eldiven Çiçek Süslemeli İnce Atkı

SUPERLANA KLASİK
RENK: 56 (KIRMIZI)
YUMAK:1
SİS NO:4
BURCUM ZARİF SİMLİ
RENK: 106(KIRMIZI)
YUMAK:2
ANGORA GOLD PULLU
RENK: 60 (SİYAH)
YUMAK: 1
ANGORA GOLD SİMLİ
RENK: 56 (KIRMIZI)
YUMAK: 1
SİŞ NO: 5
BEDEN: STANDART

ELDİVEN: 42 ilmekle başlanır. 2 sıra haraşodan sonra, 3. sırada; 6 ilmek kesilir, 6 haraşo, 6 kesme, 6 haraşo, 6 kesme, 12 haraşo olarak tamamlanır. Bir sonraki sırada, 6 kesme olan yerlere, 6 ilmek ilave edilir. 1 sıra haraşodan sonra, bu kez kesilen ilmekyerleri değiştirilir. Bilek kenarında mutlaka 6 haraşo kalmalıdır. Bu şekilde 18 cm. ördükten sonra ilmekler kesilir. En son bilek kenarındaki 6 ilmek 4 sıra haraşo daha örüp, 1 düğme iliği açılır ve 2 sıra haraşo İle bitirilir. Katlanarak, şemada kırmızı çizgiyle görünen kısımlardan dikilir.

yeni trend değişik eldiven modelleri, derya baykal farklı eldiven ve atkı örnekleri
ATKI: Zarif simli iplikle 15 imek haraşo başlanır.2 adet 130 cm. lik parçalar örülür. 15 cm. arayla, iki yani iç içe kıvırıp, 5 cm. dikilir.Yine 15 cm. atlanır, kıvırıp 5 cm. dikilir.2 parça bu şekilde hazırlanır.Dikilmeyen kısım ile diğer parçadaki dikilen kısım Angora Gold pullu iplikle.tıg ile 3 zincir çekip sık iğne ile atılır.Bu şekilde 5 sık iğne ile birleştirilir ve iplik koparılır. Diğer bölümlere geçip, atkı tamamlanır.
Çiçekler için: Kırmızı Simli Angora ile 30 zincir çekilir. Zincirin içine 3 kez aynı yere batarak sık iğne ile ip 2-3 cm. uzatılır. Tekrar batıp, uzatılır, bir sonraki zincire batılır. Yine 3 kere tekrar edilir.Zincir bitene kadar devam eder.Siyah iple uzun kenara sık iğne ve 1 zincir geçilir.Çiçek için göbekten başlayarak kıvrılır ve alttan dikilir. Atkının dikilen bölümlerine monte edilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git