Elekten Yuvarlak Raf Yapılışı

Merhabalar, genellikle annelerimizin ya da anneannelerimizin evinde bulabileceğimiz şimdilerde çok fazla kullanılmayan ya da kullanılsa dahi daha farklı tasarımlarda bize sunulan elekler ile özellikle mutfak dekorasyonumuz için çok şık raflar yapabiliriz. Tahta eleklerden şimdilerde kullanan ev pek az kaldı kimimizin ise kiler ya da mutfağımızın kullanılmayan eşyalar kısmında duran bu elekleri boş yere yer kaplamaktan kurtarıp hem dekoratif hem de raf gibi kullanışlı bir araca dönüştürelim. Bugünkü dıy projemiz için buyurun malzemelere göz atalım.

Malzemeler

  • – Tahta elek
  • – Kalın ip ya da urgan
  • – İnce tahta lata
  • – Vernik

1 2 elekten-raf-yapimi-13

Yapılışı

* İlk olarak tahta eleğimizi vernikleyerek işleme başlıyoruz. Verniklediğimiz eleği 24 saat boyunca verniği iyice kuruması için bekletiyoruz.

* Elek kuruduktan sonra sıra rafı yerleştirmekte. Raf için kullanacağınız tahta parçasını eleğin çapına göre kestirip almanız önemli. Bu sayede eleğin ortasına yerleştirdiğiniz raf kısmını hiç bir işleme gerek kalmadan rahatça koyabilirsiniz.

* Daha sonra eleğimizi asmak için eleğin üst kısmına aralarında yaklaşık 30 cm boşluk olacak şekilde iki tane delik açıp halatınızı bu deliklerden geçirin ve halatları düğümleyin.

* Duvara asmak için bir çivi ya da metal bir aparat kullanın ve hazırladığınız elek rafınızı bu çivinin üzerine duvara asın.

İşte bu kadar basit ve pratik bir şekilde farklı ve modern bir rafa sahip oldunuz. Elek rafınızı dilerseniz mutfakta dilerseniz evinizin diğer odalarında kullanabilirsiniz. Yine masrafsız bir kendin yap projesine imza attık diğer dıy projelerinde görüşmek üzere hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git