Erkeklerin Zihnindeki İdeal Kadın

Şimdiye kadar erkeklerin kadında dış güzelliğe önem verdiklerine inanıldı oysa ki erkekler hayatındaki kadının okuyan gündemi takip eden ve her konuda sohbet edebileceği gerekli bilgi ve donanıma sahip olması gerektiğini savunuyorlar. Doğrusu da bu değil midir? Kadın denildiğinde sadece evde yemek yapan, çocuklarına bakan, eşine yada partnerine karşı özel ilgi gösteren olarak algılanmamalı, elbette bunlar olmalı yalnız unutmayınız ki biz kadınlar da bu dünyada yaşıyor ve hayatı paylaşıyoruz, öyleyse dünyada neler olup bittiği hakkında biraz da olsa merak edip öğrenmeli bilgi sahibi olmalıyız. Bunu önce, hayata bakışımızı değiştirmesi anlamında kendimiz ve en doğru bilgilerle yetiştirilecek çocuklar için yapmalıyız, partnerimizle de sohbet etmenin keyfini yaşamaya kimse hayır demez. Biz de kadinlarsitesi.com olarak ‘ideal kadın’ olmanın püf noktalarını paylaşmak istiyoruz. Burada vereceğimiz detayları okuduğunuzda ve biraz düşündüğünüzde size çok da yabancı gelmeyecektir.  Bazı alışkanlıkları değiştirmek yararlı olabilir.

idealkadin3– Telefon sohbetleri, sohbet diyoruz çünkü bazı kişiler telefonu neredeyse dertleşmek hatta yemek-pasta tarifleri verecek kadar uzatabiliyor. Telefonu gerektiği durumlarda yeterince konuşmak için kullanmalı aksi davranışlar erkeklerin sinirlerinin bozulmasına sebep olabiliyor.

– Biz kadınlar bakımlı olmayı severiz ama sanırım bazen abartabiliyoruz. Abartılı makyaj, göz alıcı ojeler yada ağır parfüm kullanımı olabiliyor… dikkat etmek gerekiyor. İşin gerçeği abartılı görünümdeki kadınlar evet ilgi çekiyor yalnız erkekler sade doğal görünüme önem veriyorlar. Masumiyet bozulmamalı.

– Son yıllarda televizyon bağımlılığı baş gösterdi daha doğrusu dizi bağımlılığı. Gerçekten feci bir durum, birçok kadın gününü hatta yaşantısını dizilere göre programlar oldu, neredeyse dizi günleri yapılacak malum dizi aralarında kendileride yorum yapıyorlar… dozunda olmalı yoksa erkeğiniz sizden uzaklaşabilir, sonra siz farkına vardığınızda geç olmasın. Erkekler asla bu dizi bağımlılığına anlam veremiyorlar.

– Lüks tutkunu kadınlar itici bulunur erkeklerce. Alışverişlerinizde sadece ihtiyaçlarınıza önem vermelisiniz, ihtiyacınız olmadığı halde alınan eşyalar bir süre sonra zaten evinizde görüntü kirliliğne sebep olacaktır. Erkekler gereksiz harcamanın dışında kullanılmayacak eşyaları da sevmezler, evinizde karışıklığa sebep olmasını istemezsiniz.

– Her kadın anne adayıdır, doğal olarak alkol ve sigara kullanımı hoş karşılanmıyor erkekler arasında ve uzaklaşma sebebi olabiliyor. Yalnız kadınlar önce kendi sağlıkları adına bu tür alışkanlıkları edinmemeli, erkeklerin ilgisi ikinci sırada yer almalı.

– Formunu koruyabilen kadın önce görsel olarak erkeklerin hoşuna gidiyor, masanızdaki çeşitlerin tadına bakabilirsiniz birer lokma diyetinizi bozmaz. Erkeklere diyette olduğunuzu hatırlatmanıza hiç gerek yok, sıkıntıya sebep olabilir.

– Kadınların hoş bir ses tonu ve düzgün ifadelerle konuşması erkeklerce son derece çekici olarak algılanıyor, yerinde ve zamanında düzgün konuşmayla daha etkileyici olabilirsiniz.

– Asla güvensizlik ifadeleriyle sorgulamamalısınız. Kıskançlığı ve takip edilmeyi biz kadınlar ne kadar sevmiyorsak, bu davranışların erkeklere itici geldiğini bilmelisiniz. Güvensizlik sizi de ilişkinizi de yıpratır.

– Sevimli ve şirin görünmek hoşunuza gidebilir yalnız tepki almamak için, çocuksu size yakışmayan şakalardan uzak durmalısınız.

– Erkeklerle ilgilenmek gerekiyor ama bu ilginin de dozunu çok iyi ayarlamak gerekiyor malum erkekler hep kaçmak için fırsat ararken fırsat vermemeli, aranızdaki özel iletişimin bozulması hiç de hoş olmaz. Partnerinize anne değil eş-arkadaş olmalısınız.

– Bazı kadınlar huzura ve mutluluğa gerçekten önem veririz aynı şekilde erkekler de; ailesel sorunlarını tam olarak çözümleyemeyen kadınlarla geleceği düşünemezler.

– Erkekler korumacıdır evet ama tamamen de erkeklere muhtaç gibi olmamalı. Kadın önce dimdik olmalı kendi işlerini kendisi yapabilmeli, güçlü olduğunu hissettirmeli. Bu sınırları siz belirlemelisiniz. Her işinde erkeğinden yardım isteyen kadın zamanla sıkıntı verir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git