Kadınlar Erkeksiz de Hamile Kalabilecek

Çeşitli nedenlerle evlenemeyen kadınların en büyük özlemi anne olmak. İşte tıp kadınların bu ihtiyacına cevap vermek amacıyla yıllardır yapılan çalışmanın meyvesini aldı. Artık hamile kalmak için kadınların bir erkeğe ihtiyaç yok. Kadınlar erkek olmadan da gebe kalabilecek.

Alman bilim adamları dişi yumurtadan elde edilen kök hücreler aracılığı ile erkek spermi üretmeyi başardı. Bu araştırma henüz sadece fareler üzerinde denendi ve olumlu sonuçlar alındı. Fareler üzerinde yapılan deneyde 65 fareye üretilen yapay sperm verildi, söz konusu 65 fareden tam 12 yavru elde edildi; ancak bu 12 yavrudan 7’si doğduktan kısa bir zaman sonra öldü. Geri kalan 5 fare ise yaşadı.

gebelikYapılan bu araştırma sadece evlenemeyen kadınlar için değil kısır erkekler için de umut kaynağı oldu. Araştırma tamamlandığında kısır erkekler de bu yöntemle çocuk sahibi olabilecekler.

Yapılan araştırmaları insanlar üzerinde denemeye Alman yasaları izin vermediği için uzman ekiplerden biri İngiltereye giderek araştırmasını insanlar üzerinde de deneyecek.

PAYLAŞ
Kadınlar Erkeksiz de Hamile Kalabilecek Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Fadik dedi ki:

    Bn 18 yasindayim asiri derecede erkeklere ilgi duyuyorum ve cinsel iliski yasamak istiyorum ltfen bana yrdm edin

Sayfa başına git