Mükemmel Kaş ve Kirpikler İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Hazır Reçeteler

Kaş ve kirpikleriniz az ise, dökülüyorsa veya daha kalın, daha dolgun veya daha yoğun kaşlara sahip olmak istiyorsanız doğru yazıyı okumaktasınız.

Piyasada saç, kaş ve kirpik için birçok takviye ürün mevcuttur. Özellikle takma kirpik gibi  ticari ürünler kullanmadan daha kalın kirpikler ve kaşlar elde etmek mümkündür.  Doğal serumlar ve yağlar sizlere oldukça yardımcı olacaktır. İşte doğal yöntemler ile kirpiklerinizi uzatacak ve kaşlarınızı dolgunlaştıracak birkaç yöntem sunuyoruz.

Etkili saç büyütme serumu sadece doğal bileşenlerden oluşur ve hormonal dengenizi hiçbir şekilde etkilemez, diğer birçok pahalı farklı markadan farklı olarak, piyasada bulunan saç uzatma serumu doğaldır.

Mükemmel Gözler İçin Mükemmel Kirpikler ve Şekilli Kaşlar

Saç, kaş ve kirpiklerin köklerini uyararak kıl büyümesini sağlayabilirsiniz.  Öncelikle kaş, kirpik  tarağı almanızı öneririz. Bu tarağı kullandığınızda kıl kökleri uyarılacak kan akışı hızlanacak ve kıllar daha hızlı uzayacak ve boş bölgeler daha hızlı dolacaktır.  Günde iki kez fırçalayın.

Keratin destekli serumlar ve yağlar işinizi kolaylaştıracaktır.

Özellikle E vitamini yağını fırçanın üstüne birkaç damlatmanız dökülmelerin önüne geçecektir. Ve daha yumuşak olur.

Saf zeytinyağı saça iyi geldiği gibi kirpikleriniz ve kaşlarınız içinde mucizevidir. Bir pamuğa birkaç damla damlatarak kirpik ve kaşlarınızı  hafif dokunuşlarla temizleyebilirsiniz.  5 dakikadan sonra ılık su ile durulamanız önerilir.  Dört haftanın sonunda sonuçlar sizi şaşırtacaktır.

Vazelin kirpikler ve saçlar için besleyicidir.  Geceleri uyumadan kirpiklerinize vazelin uygulayın ve sabah fırça ile temizleyin ve rutin yüz yıkamanızı yapın.

B, D ve E gibi vitaminler kirpikler için faydalıdır.  Bu vitaminler, kirpiklere uygulanan maskaranın veya kirpik kıvırıcının verdiği zararı korumak için kullanılabilir. Bu vitaminler ayrıca saç  ve kaş uzamasını da teşvik eder.

Ve tabi var olan kirpiklerinizi lütfen koruyun.  Makyajınızı mutlaka hırpalamadan yumuşak hareketler ile çıkarın.  Ve onlara karşı nazik olun.

Kirpik kıvırıcılar kirpikleri zayıflatıyor ve kırıyor. Lütfen kullanmayı bırakın.  Gözlerinizi sıkı sıkı iki kez kapatıp açın kirpikleriniz zaten kıvrılır. Tamam tamam şaka tabi aynı etkiyi vermez ancak şüphesiz kırılmayacaktır da değil mi?

Kirpik ve kaşları güçlendiren en faydalı doğal üç madde Aloe Vera Jeli, Organik Hint Yağı, ve E Vitamini Kapsülüdür.

Bunların karışımından oluşan serumu dört hafta kullandığınızda farkı net olarak görebilirsiniz.

Nasıl mı hazırlayacaksınız? 

Oldukça kolay! Bir kabın içinde 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı hint yağı, 2 adet E vitamini kapsülünü karıştırın. Kulak çubuğu yardımı ile bu yağı 3 gece boyunca kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayın.

Doğal güzelliğe sahip olmak istiyorsanız.  Emek vermeniz gerekecek ünlü markaların kaş, kirpik serumlarına yüzlerce lira vermek yerine evinizde hazırlayabileceğiniz bu pratik doğal serum ile hem paranız cebinizde kalır hem de güzel kirpik ve kaşlara sahip olursunuz.

Emek  verin ve sonuçları size haz versin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git