Mutluluğun Formülü Yok Ama 3 Altın Kuralı Var

Mutlu olmak istemiyorum diyen sanırım yoktur. Herkes mutlu olmayı, hayatı güzel yaşamayı ister ve bunu da fazlasıyla hak eder. Ancak bazen başımıza gelen olumsuzluklar, hastalıklar, kalp kırıklıkları, hayat şartları derken mutlu olmayı unuturuz adeta evet unuturuz.

Kadın erkek hepimiz mutlu olmak için hayatımıza bazı yenilikler getirmeli ya da hayatımızda olan bazı şeylerden vazgeçmeliyiz. Mutluluğun bir formülü henüz bulunmadı ama şimdi söyleyeceğim 3 altın kuralı bugünden itibaren hayatınıza sokun bir deneyin derim belki de mutluluk size bu kadar yakındır.

1.Vazgeçin.

Nasıl olacak o, neyden vazgeçeceğim diye hemen karşı çıkmayın. Sizi mutsuz eden şeylerden bahsediyorum. Hani sizi dibe çeken şeyler varya tamda onlardan vazgeçmenizi söylüyorum. Hayatınıza şöyle bir göz atın bakalım. Neden mutsuzsunuz? Önce bunu belirleyin. Sizi mutsuz eden ayrıldığınız bir sevgiliniz de olabilir, oturduğunuz çevre, işiniz ve ya başka şeyler. Öncelikle sizi mutsuz eden şeyleri bırakmanız gerekecek.

Evet biliyorum bırakmak, vazgeçmek çok zordur. Ama bazen bir şeyler vazgeçmek onları bırakmak hayatınıza çok daha güzel yönler kazandırır. Uzmanların en önemli önerisi budur arkadaşlar. Sizi olumsuzluğa sürükleyen her şeyi bırakın!

2.Anı yaşayın.

Günümüzde artık pek çok insan anı yaşamıyor. Yemek yerken yediğiniz yemekten keyif almayı, çocuğunuzu severken sadece ona odaklanmayı ne zamandır yapıyorsunuz? Anı yaşıyor musunuz? Ne yazık ki yaşamıyoruz ütü yaparken bile onu bitirdikten sonra ne yapacağımızı düşünüyor, arkadaşlarımızla sohbet ederken dün eşimizle olan tartışmayı aklımızdna geçiriyoruz. İşte hatayı burada yapıyoruz. Bir şey yaşarken olumsuz düşünceleri zihnimizden geçirirsek onların esiri olur hiç bir zaman hayattan zevk alamayız. Bu nedenle içinde bulunduğumuz zamanın tadını çıkararak yaşamalıyız.

Taocu öğretini kurucusu Lao Tzu’nun güzel bir sözünü sizlere ışık tutması için paylaşmak istiyorum; ” Mutsuzsan geçmişte yaşıyorsun demektir. Kaygılıysan gelecekte yaşıyorsun demektir. Huzurluysan “şu anda” yaşıyorsun demektir.”

3.Kendinize güvenin.

Hayat uzun bir yol ve bizde bu yolda bir yolcuysak eğer bu uzun yolda elbette her zaman düzlükler değil ara sıra olumsuz koşullarda bizi karşılayacaktır. Bu olumsuzluklardan ders çıkarmalıyız elbette ancak bunlara bağlı kalarak bizi ilerde bekleyen mutluluklara karşı da kapımızı kapatmamalıyız.

Yani kısacası hayatımıza giren olumsuzlukları çıktığımız bu yolda peşimizden sürüklemek yerine kendimize güvenerek yeni mutlulukların doğmasına fırsat vermeliyiz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git