Sabah Sıcak Su İçmenin 6 Mucizevi Faydasını Öğrendiğinizde Sabahları Mutlaka Su İçeceksiniz

Herkes güne bir fincan kahve, çay ya da bitki çayı ile başlamayı tercih eder, peki hiç sıcak su ile güne başlamayı denediniz mi? Yüzünüzü buruşturduğunuzu hisseder gibiyim. Sıcak suyu tek başına içmek başlı başına bir sorun iken bir de uyanır uyanmaz boş mideyle bir bardak su…

Gözünüzde büyüdü değil mi? ancak sağlığa, en önemlisi de güzelliğe faydalarını saymaya başladığımda fikrinizi değiştireceğinizden eminim. Eğer gerçekten içmekte zorlanırsanız içine bir miktar limon sıkabilir, yada çay kaşığının ucuyla toz tarçın ekleyebilirsiniz.

Bu ilaveler metabolizmanızın fazladan çalışmasına yardımcı olacaktır. Şimdi gelelim sabahları aç karnına 1 bardak sıcak su içmenin 6 faydasına :

1 Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Aç karnına sıcak su içmek yağ yakmanıza yardımcı olacağı gibi fazladan kalori yakmanızı da sağlayacaktır. Üstelik böbrek sağlığı için çok gereklidir.

2 Metabolizmayı Hızlandırır

Vücudunuzun daha doğru çalışmasını sağladığı gibi ayrıca metabolizmayı fazladan hızlandırır. Ufak defek ağrı ve sızılarınız varsa bunların giderilmesinde de yardımcı olur.

3 Yaşlanmayı Geciktirir

Bir tane bakım kremine onlarca lira veriyorsunuz ya, vermeyin. Sabahları aç karnına içeceğiniz bir bardak sıcak su ile tüm cildinize yeterli, sağlıklı ve en doğru bakımı yapabilirsiniz. Vücutta bulunan toksinlerin yaşlanma sürecini hızlandırdığını düşünürseniz bu su ile yeniden eski formunuza kavuşabilirsiniz.

4 Kan Dolaşımını Hızlandırır

Bu da demek oluyor ki daha sağlıklı bir kalp, daha sağlıklı damar sistemi. Kısacası sağlık için sadece sabah değil günde yaklaşık 2,5 litre su tüketmelisiniz.

5 Organlarınız Arınır

Bir bardak sıcak su ile vücudunuzdaki tehlikeli toksinleri kolayca çıkarabilirsiniz. Su sindirimi artırabilir. Sindiriminizi iyileştirmek için soğuk su yerine sıcak su için.

6 Ağrıyı Azaltır

Sıcak su ağrı için faydalıdır, bir fincan ılık veya sıcak su krampların ve baş ağrısının önüne geçer. Ayrıca kılcal dolaşımı düzenler.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git