Yıkılasıca Moda Tabuları!Tarzınızı Belirlerken Bu Hatalara Düşüyor Musunuz?

Moda nedir desem herkes kendince bir tanım yapar mutlaka. Hatta artık klişeleşen bir tanımla “moda insanın üzerine yakışanı giymesidir.” denildiğini duyar gibiyim. Modayı tam olarak tanımlamak gerekirse belirli bir dönemde, belirli bir şeye toplum tarafından aşırı ilgi gösterilmesidir diyebiliriz.

Peki herkes tarafından ilgi gören bu şey çanta, ayakkabı ya da kıyafet gerçek anlamda herkesin ilgisini çekiyor mu yoksa sırf “modaya uymak” için mi tercih ediliyor? Bunu sorgulamak istiyorum çünkü bazen sırf moda diye pek çok kişi üzerinde hiç de hoş durmayan kıyafetleri tercih edebiliyor.

Bunun yanı sıra artık yıkılması gereken moda kurallarını da hala ısrarla kullananları görüyoruz. Arkadaşlar artık değişikliğe gitme vakti geldi de geçiyor bile. Yıkın artık bu tabuları yeniliklere açık olun. İşte bu yazımda sizlere yıkılması gereken tabulardan bahsedeceğim. Kendinizden birşeyler bulabilirsiniz belki.

*Çanta-ayakkabı kombini.

Yıllarca bizlere aşılanan çanta ile ayakkabının aynı renk kullanılması artık cidden popülerliğini yitirdi. Hatta abartıp seçilen aksesuarlar bile aynı renk kullanıldı. Ama artık yeter diyelim buna. Önümüzde binlerce renk seçeneği varken neden aynı renk çanta ayakkabı kullanmak zorunda kalalım ki, bunun yerine birbiri ile uyumlu hatta zıt renklerin kombinin yapalım. Böyle çok daha marjinal olacağız.

*Desenli kıyafetler tek kullanılır.

Hayır efendim hiçte öyle bir şart yok. Yine desenli kıyafetlerin desensiz düz bir kıyafetler kombinlenmesi gerekir düşüncesini yerleştirmişler kafamıza eteği desenli seçersek üzerine desensiz bir bluz giyer çıkarız. Peki puantiyeli bir kumaşla ekoseli bir kumaşın kombinin hiç denediniz mi? Bence mutlaka denemelisiniz şahane oluyor.

*Pırıltılı kıyafetler sadece geceye özeldir.

Günümüzde artık bu fikirde çürütülmüştür ve modacılarımız gündüz kullanmamıza uygun çok şık paletli, pullu, simli kıyafetler tasarlamışlardır. Günlük kullanımda kullanacağız ışıltılar kıyafetinizi daha zengin gösterecektir.

*Altın ve gümüş bir arada kullanılmaz.

Ben bu tabuyu yıkalı çok oldu arkadaşlar. Ben hem altın hem de gümüş kullanmayı seviyorum ama bu görüş yüzünden yıllarca birisi arasında tercih yapmak zorunda kaldım. Ama artık kalmıyorum. Zarif altın zincirlerle gümüş zincirlerin uyumu çok hoş duruyor denemenizi öneririm.

10 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 549 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git