20 Yaşında Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Gençliğinin parlaklığını mümkün olduğunca uzun süre saklamak için, 20 ya­şından başlayarak deriye özen göstermek gerekir.
20 yaşındasınız: çevrenizdeki herkes bunun en güzei yaş olduğunu düşünmekte ve söylemektedir. Şüphesiz bundan daha doğru bir şey yoktur; ama bu, aynı zaman­da kendinize bakmanız gereken yaştır. Bu bir düşünce ve irade sorunudur. İleriki yıllarda karşılaşacağınız, arkadaş olacağınız kişilerin sizin kızlarınızı ve oğullarınızı kardeşiniz sanmaları için 20 yaşında, 40 yaşı ve daha sonrası için karar vermelisiniz.
Birkaç Önemli Öneri
• Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin.
• Beslenmenizi cok yakından izleyin.
• Siluetinize özen gösterin.
Pişman olmayacaksınız. Çünkü, kazanılan alışkanlıklar kalıcıdır ve 30 ya­şına geldiğinizde bu alışkanlıkları elde etmeniz ve cildinize kabul ettirmeniz çok daha zordur. 20 yaşında organizma henüz yenidir. Deri epiderm ve derin taze ve gergindir: elastin, kolajen ve diğer mad­deler hiçbir saldırıya uğramamıştır. Bezelerle sinir sistemleri aralıksız çalışmak­tadır. Bundan böyle dengeyi koruyun.
Vazgeçilmez Bakım Malzemeleriniz
Dört temel maddeye gerçekten ihtiyacınız vardır:
-bir makyaj temizleyici süt,
-bir losyon tonik,
-bir nemlendirici,
-bir besleyici krem.

2044Makyaj temizleyici süt:
Bunu, çoğunlukla kireçli olan suya; ve vücudunuz için kullanacağınız sabuna ter­cih edin. Derinin doğal asit dengesini bozma olasılığı bulunmadan, derinlemesine temizler.
Losyon tonik:
Hafif, alkolsüz bir tonik seçin; örneğin, hamamelis veya portakal çiçekli. Kaslarınıza gerginlik verir ve yüzünüzdeki hiç de hoş olmayan gevşekliği engeller, geciktirir.
Nemlendirici:
Görevini küçümsemeyin. Deriniz sağlıklı ve gergin görünüyorsa bile ileriyi düşünün. Özellikle derinizin kurumaya karşı doğal bir eğilimi varsa, bu olay, yaşlanırken daha da artacağından şimdiden kurumasını ön­lemelisiniz.
Besleyici Krem:
Nemlendiricinin tamamlayıcısıdır, kuru ciltlere gereken proteinleri, amino asitleri ve besleyici maddeleri getirir. Bundan başka, yağlı ciltlerin metaboiik dengesini de düzenler. Son bir öğüt: en azından yılda iki kez, derinizi enstitüde temizletmeyi alışkanlık haline getirin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git