Beyaz Çay – Ada Çayı !

Şifa Bitkiler de mi, Bitkiler mi Şifalı: Beyaz Çay – Ada Çayı !

Siyah çay alışkanlığını biraz da olsa azaltarak hayatımıza Beyaz çay ve ada çayını da almalı ve onların vücudumuza olan faydalarından yararlanmalıyız.  Her bitki de olduğu gibi Beyaz ve Ada çayının da bizlere sunduğu şifalar mutlaka tüketilmesi gerektiğini gösteriyor. Bitkilerde ki mucizeye ve şifaya mutlaka inanın ve onların vücudumuza hizmet ve yarar sağlamak için toprağa kök saldığını unutmayın. Doğa da yetişen her bitkinin bir görevi ve faydası mutlaka vardır; kaldı ki yüzyıllardır ilaç yapımında kullanılan bitkiler onlarca aşamadan geçerek ilaç olarak eczaneler de satılıyor ve hastalıklar için çözüm oluyor, peki neden onlarca aşamadan ve kimyasal yollardan geçmeden bu bitkileri biz tüketmeyelim.

Çay Türk milleti için vaz geçilemeyecek bir içecektir. Bizim topraklarımız da yetişir ve her öğün soframız da bulunur. Misafirimiz geldiğinde ilk akla gelen ‘Ocağa Çay Koymak’ tır. Sabah kahvaltılarında baş köşede, öğle yemeğinden sonra 5 çayların da ve akşam yemekten sonra ayaklarınızı uzatarak zevkle yudumladığımız çay…..

Çay diyoruz ama ilk akla gelen de siyah çaydır. Halbuki Beyaz ve Ada Çayı gibi bir çok çay çeşidi de mevcut. Gelin Beyaz Çay ve Ada Çayının da damak zevkine varalım, ruhumuz ve bedenimiz için faydalarına göz atalım;)

çay

Şifa Bitkiler de mi, Bitkiler mi Şifalı! yazımızın ikincisi olarak Beyaz Çay ve Ada Çayının bilinmeyen özelliklerini ve hangi hastalıklara şifa olduğunu sizler ile paylaşmak istiyoruz.

BEYAZ ÇAY:

En büyük faydası, kuvvetli bir bağışıklık sistemi kazanmanızı sağlar. Kanser tedavilerinde tıbbi yöntemlerin yanın da uygulanacak doğal tedaviler arasında uzmanlar tarafından öneriliyor. Yüksek derece de içeriğinde bulunan antioksidan özelliği kanser gibi tehlikeli hastalıklar ile savaşmada çok etkili bir yöntem, özellikle hastalığın başlangıç seviyesinde  mutlaka Beyaz Çayın şifasından faydalanın.

– Cildi güzelleştirme etkisi,

– Zayıflamaya olan etkisi

– Dişlerde çürük oluşumu ile savaşma,

– Hücre yenileme özelliği,

– C  ve K vitaminlerini içerisinde barındırması ….. gibi bir çok etkisi de göz ardı edilmemelidir.

ADA ÇAYI:

Uzmanların ‘Azı karar, Çoğu zarar’ uyarısı ada çayı için de geçerli bir uyarıdır. Günde 3 fincandan fazla içilmemelidir.

Peki Günde 3 Fincan İçilmesi Durumunda Vücudumuza Olan Faydaları Nelerdir?

– Sindirim sisteminin düzenli çalışması

– Vücut direncinin artması

– Antiseptik özelliği

– Hazmı kolaylaştırması

– Astım hastaları için nefes açıcı özelliği

– Mide ve bağırsaklarda oluşan gazın giderilmesi

– Ter sökücü etkisi …..

Saydığımız etkileri sadece 3 fincan Ada Çayında bulabilirsiniz, fazlasına gerek yok !

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git