Bu 9 Yiyecek Damar Tıkanıklığınızı Giderecek Kanınız Eskisi Gibi Damarlarınızdan Şırıl Şırıl Akacak

Damar tıkanıklığı kalp, beyin ve diğer hayati organlarımıza yeterli kan basıncının sağlanamamasından dolayı ciddi bir sağlık problemidir. Kolesterol, aşırı yağ birikimi, içki ve sigara kullanımı damar tıkanıklığının oluşumuna neden olan en önemli etkenler arasında yer alır. Cerrahi müdahale ya da iyi bir tedavi süreci gerektiren bu hastalığa karşı düzenli beslenme ve sağlıklı yaşama ile kurtulmak ve hiç yakalanmamak mümkündür.

Doğa da hemen her hastalığımıza şifa niteliğinde pek çok mucizevi gıda bulunur. Önemli olan bu besinlerin farkına varıp yeterli ve düzenli olarak beslenebilmektir. Damar tıkanıklığı, damarların yeterli oksijen sağlayamamasından dolayı organlarımızın işlevlerini yerine getirmemesine neden olur ki bu da beraberinde çok ciddi hastalıklara getirir.

Sizlere önereceğim besinleri tüketerek ve elbette düzenli egzersizler yaparak damar tıkanıklığından kurtulabilir ve çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

1.Nar

İçinde çok fazla sayıda antioksidan bulunduran nar, kan dolaşımın hızlanmasına ve vücudumuzdan zararlı toksinlerin atılmasına son derece yardımcı olan bir meyvedir. Hatta nar suyu içmek damar tıkanıklığının oluşumuna çok daha iyi gelmektedir.

2.Zeytinyağ

Yemeklerinizde katı yağlar kullanmak yerine az bir miktar zeytinyağ kullanmak damar tıkanıklığının önüne geçecektir. Dikkat ederseniz özellikle Akdeniz bölgesinde yaşayanlar daha sağlıklıdır çünkü o kesim çoğunlukla zeytinyağ tüketir. Tansiyonu düşürücü, kanseri önleyici ve içinde bulunan faydalı yağlar sayesinde çok daha sağlıklı olursunuz.

3.Karpuz

Kalorisi oldukça düşük olan karpuz besin değeri son derece yüksek bir yaz meyvesidir. Mevsiminde her gün karpuz tüketmeniz idrarınızı düzenleyecek ve zararlı toksin maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıracaktır. Böylece kan dolaşımınız tıkır tıkır işleyecektir.

4.Tarçın

Tam bir antioksidan deposu olan tarçından her gün bir çay kaşığı tüketmeniz kanda ki şekeri düşürecek ve böylece damarlarınız çok daha sağlıklı çalışacaktır. Suyun içine katarak tüketmeniz halinde metabolizmanız da hızlanacak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

5.Yulaf

Kolesterolü düşürücü etkisi ve zengin lif içeriği sayesinde sindirim sisteminize iyi gelir. Buna bağlı olarak toksin temizlemede oldukça etkilidir. Öğünlerinize yulaf eklemenizi mutlaka öneririm.

6.Fındık

Kan yağları üzerinde ki olumlu etkileri bir çok test sonrasında bilimsel olarak açıklanmış olan fındık bir diğer damar tıkanıklığı önleyicisidir. İçinde bulunan faydalı yağlar kolesterolü düşürürken arterlerin tıkanmasına da engel olurlar.

7.Kuşkonmaz

Yemeklerde kullanabileceğiniz bu bitki damarlarda ki baskıyı azaltır ve böylece kan akışı daha düzenli sağlanır. Damar tıkanıklığı tedavisine çok iyi gelir.

8.Badem

E vitamini ve lif bakımından oldukça zengin olan badem damarlarda oluşabilecek hasarları engeller. Günlük bir avuç badem tüketmeniz damar sağlığınıza çok iyi gelecektir.

 

9. Domates

Kanser olma riskinizi de azaltan domates aynı zamanda vücutta ki kötü kolesterol seviyesini azaltan bir antioksidandır. Yemeklerimizde sıklıkla tükettiğimiz domates damar sağlığımız açısından da son derece faydalıdır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git