Bir Mum Aydınlatmaktan Başka Ne İşe Yarar??

Şık ya da romantik akşam yemeklerinin olmazsa olmazı, dekoratif olarak evlerimizde mutlaka bulundurduğumuz, ya da aniden uygulanan elektrik kesintileri sırasında ilk aklımıza gelen mumlarımızı şimdi bambaşka bir amaç için kullanmayı öğreneceğiz.

Evdeki mum ile pratik bir uygulama

Belki de hayatınızı kolaylaştıracak bu pratik bilgi sayesinde, olası bir soğuk algınlığı durumunu da engellemiş olabiliriz.

Evdeki mum ile su geçirmez ayakkabılar

Peki nedir bu yöntem? Gelin hep birlikte öğrenelim…

Ayakkabılarınız su geçirmesin

Hiç beklemediğiniz bir anda, herhangi bir mekanda aniden başlayan yağmura karşı, uygun olmayan ayakkabılarınızı, bir mum ile su geçirmez bir çift ayakkabıya dönüştürebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı su geçirmez ayakkabıya dönüştürün

Bu yöntem için sadece bir mum ve bir saç kurutma makinesi, zehir olabilecek bir günden, sizi ve ayaklarınızı koruma altına alacak.

Kuruma makinesi ile mumlu bölgeyi kurutun

Mumu, ayakkabılarınızın üzerinde ve kenarlarında boşluk kalmayacak şekilde iyice gezdirin. Mum ayakkabılarınızın tamamını bolca kaplamış olmalı ve ayakkabılar mumu emmiş olmalıdır. İşlemi tamamladıktan sonra, son olarak, mumu ayakkabılarınızın yüzeyinde şöyle bir tekrar gezdirmekte fayda olacak.

Mum ile geçtiğiniz yüzeylerin üzerinden bu defa saç kurutma makinesi ile geçin ve ayakkabılarınızda oluşan renk değişimini fark edin. Böylece işlemi doğru yaptığınızdan emin olacaksınız.

Bir bardak su ile test edin

Sıcak hava ile temas eden mum iyice ayakkabılarınıza işleyecek ve böylece ayakkabılarınızın kesinlikle su geçirmez bir özelliğe kavuşmasını sağlamış olacaksınız. İşlemden sonra bir bardak su ile test de edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git