Evde Dekoratif Ürünler Yapabileceğinizi Biliyor Musunuz?

Son zamanlarda adeta bir furya gibi yayılan kendin yap hobiler ile hem kendi el emeğimizle ortaya ürün çıkarmanın keyfini yaşıyor hem de evimizde bir köşede çürümeye bıraktığımız eşyalarımızı değerlendirmiş geri dönüşüm sağlamış oluyoruz. Bu konu hakkında sizlerle ara ara kendin yap proje ve örnekleri paylaşarak bir fikir oluşturmak istiyorum ve şimdi vereceğim örneklerle makaleme başlıyorum.

1-Bardak altlıklarınız dondurma çubuğundan.

Yaz boyunca hemen hepimiz illa ki dondurma tüketiriz ve bu dondurmalardan çıkan çubuklara da bir işe yarar mı diye bakıp  sonra çöpe atarız. Artık o çubukları atmayıp çok şık ve yapılması oldukça pratik bardak altlıkları yapabilirsiniz.

Resimde de gördüğünüz gibi çubukları evinizde bulunan ip yardımıyla birbirine bağlayıp istediğiniz boyutta bir altlık elde edebilirsiniz. Dilerseniz sade dilerseniz boyayarak renk katabilirsiniz.

2-Eski kapınızı fotoğraf çerçevesine dönüştürün.

Eskileri atmaya kıyamıyorsanız eğer bu fikir tam size göre. Hem eski kapınızı değerneldirmiş hem de fotoğraflarınızı dekoratif bir çerçeve de sergilemiş olacaksınız.

3-Kendi paspasınızı yapmaya ne dersiniz?

Sizlere çok pratik bir kapı önü paspası yapımı vereceğim şimdi. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey çakıl taşları, halıfleks ve silikon bir yapıştırıcı. Harika görünüyor değil mi?

4-Kartonlardan çerçeve.

 

Eğer bir fotoğraf düşkünüyseniz bu proje tam size göre. Resim çerçevelerine onlarca para vermek yerine kendi istediğiniz renk ve boyutta istediğiniz kadar çerçeve yapabilirsiniz. Paylaştığım resimde nasıl yapacağınıza dair fikirleri kolayca bulabilirsiniz.

5-Gitardan dekoratif raf.

Evde kullanılmayan bir gitarınız var ve eminim atmaya kıyamıyorsunuz. Orada bir köşede çürümeye bırakacağınıza o gitardan dekorasyon dergilerini aratmayan şık ve marjinal bir raf yapabilirsiniz. Özellikle genç odalarında kullanılmak için ideal bir dekorasyon eşyası olacağını düşünüyorum.

6-Çalı çırpı mumluk.

Evet mumluğumuzun adı çalı çırpı. Çünkü gerçekten bu mumluğu doğadan topladığımız çalı çırpılarla yapıyoruz. Özellikle ev dekorasyonunda doğallığa ve doğaya önem verenler için çok güzel bir fikir olacağını düşünüyorum. Yapımı da son derece kolay ve pratik olan bu mumluk evlerinizin atmosferine sıcak ve doğal bir hava katacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git