Bir Türlü Çözülemeyen O sorunların Çaresi Aspirinmiş İşte Aspirin Mucizeleri

Şüphesiz Aspirin dünyanın en popüler ağrı kesicisidir. Pek çoğumuz küçük bir baş ağrısı ya da nezlede bile ilk olarak ona başvuruyoruz. Ancak bu hapı çok ezber aldığımızın farkında mısınız? Adeta aileden geçen bir alışkanlık gibi.  Peki aspirin ağrı kesici özelliği yanında başka nelere iyi gelir.

 

1. Böcek ısırıkları
Topikal olarak kullanılan aspirin, böcek ısırıklarından kaynaklanan tahrişle kolayca baş edebilir ve enfeksiyonları önleyebilir. Bir aspirini ezin ve bir çorba kaşığı su içinde çözün, daha sonra ani rahatlama için etkilenen bölgeye karışımı ovun.

2. Koltukaltı lekelerini hafifletir
Birçok insanın koltuk altı kısımları koyu renktedir. Bu estetik olarak gerçekten inanılmaz şekilde itici olabilir. Bu estetik problemi çözmek için, 2 adet ezilmiş aspirini bir fincan ılık suda eritmeniz, ardından karışımı koltuk altlarınıza uygulamanız yeterlidir. 60 dakika bekleyin ve sonra bol su ile durulayın.  Cildiniz düzelinceye kadar her gün yapmanızı tavsiye ederiz.

3. Kepek sorununu ortadan kaldırır
2 adet aspirini ezin ve en sevdiğiniz şampuana toz halinde  ekleyin, daha sonra kepekten  hızla kurtulmak için bunu hergün kullanın.

4. Sivilce ortadan kaldırır.
Aspirin, yüksek salisilik asit içeriği sayesinde çeşitli cilt sorunlarına karşı mükemmeldir. Bir aspirin ezin ve birkaç damla su ile karıştırın, sonra macunu sivilce veya akne üzerinde uygulayarak, gece boyunca çalışmaya bırakın. Sabahları yüzünüze soğuk su ile durulayın ve sivilceleri kurutmak için yatmadan önce her gece işlemi tekrarlayın. Ancak, bu yöntem tahriş olmuş  ciltler için uygun değildir.

5. Ter lekelerini gömleğinizden çıkarır.
Gömleklerinizin çıkamayacağınız ter lekeleri varsa, aspirin yardımcı olabilir. 2 adet ezilmiş aspirini  bir bardak ılık suyla karıştırdıktan sonra karışımı doğrudan lekelere uygulayın. Giysileri bir gece bekletin, sonra her zamanki gibi yıkayın ve lekeler gitmiş olacak.

6. Ayaktaki nasırları yumuşatır ve temizler. 
Ayaktaki nasırlar, tekrarlanan sürtünme ve basınç nedeniyle cildin sertleşmesi ile oluşur.  Sorunu tedavi etmek oldukça zordur, ancak aspirin nasırları kolayca yumuşatır ve her şeyden daha iyi bir şekilde çıkarır. Yeterli derecede aspirin ezin ve bir çay kaşığı limon suyu ile karıştırın ve gerekirse biraz su ekleyin. Yapıştırmayı nasırlara ve etraflarına uygulayın, sonra ayaklarınızı ılık bir bez veya havluya sarın ve plastik bir poşetle örtün. Sargıyı 10 dakika sonra çıkarın, ardından nasırları bir pomza taşıyla ovalayın. Nasır düşene kadar süreci her gün tekrarlayın.

7. Aspirin yüz maskesi
Bir aspirin yüz maskesi yüzünüzdeki cildi temizleyebilir ve yumuşatabilir ve sağlıklı tutabilir. 55 adetaspirini ezin ve 2 çay kaşığı doğal yoğurt ile karıştırın, sonra yüzünüze maske uygulayın ve 20 dakika çalışmasını bekleyin. Daha sonra bol su ile durulayın ve daha sonra yüksek kaliteli bir nemlendirici krem ​​uygulayın. İşlemi 2 hafta boyunca tekrarlayın ve yüzünüz her zamankinden daha temiz ve yumuşak olacaktır.

8. Saçınıza parlaklık verir.
Yıllar geçtikçe saçlarımız parıltısını ve hacmini kaybetmeye başlar, ama aspirin geri kazandırabilir. Bir fincan ılık suya 8 adet ezilmiş aspirin ekleyin, ardından karışımı saçınıza uygulayın ve 15 dakika çalışmasını bekleyin. Saçlarınızı en sonunda su ile durulayın ve eskisinden daha silik ve parlak olacaktır. En sevdiğiniz şampuanınıza 5 adet ezilmiş aspirin ekleyerek aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

10. Çiçeklerin ömrünü uzatır
Evdeki vazolarınızdaki çiçekler kolayca solabilir, ancak  ezilmiş aspirin hapı ekleyerek uzun bir süre daha yaşatabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, aspirin sadece basit bir ağrı kesici veya ateş düşürücü değildir. Hayatınızı kolaylaştıracak daha fazla kullanım alanına sahiptir, bu nedenle yukarıda bahsi geçen ipuçlarını ve püf noktalarını denemenizi öneririz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git