Bir Türlü Isınamayan Soğuk El ve Ayaklar İçin Çözüm Önerileri

Zayıf kan dolaşımı ciddi bir sağlık sorunudur sigara, hareketsizlik, diyabet, hipertansiyon, kan pıhtılaşması gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Çoğu durumda, semptomlar yavaş yavaş gelişir ve bu sorunu etkili bir şekilde tedavi etmek yerine, doğal bir durum olarak değerlendirilir.

Daha Fazla Su Tüketimi Şart

Kan akışını iyileştirmek için günlük en az 8 bardak su içmeniz gerekir. Su bu besinlerin ve oksijenin organlara ve dokulara aktarılmasına yardımcı olur ve hücreler ve dokulara su aktarılır.

Zencefil –  Zencefilin düzenli tüketilmesi, kalp hastalıklarına ve vücuttaki kan pıhtılaşmasına engel olur. İçinde vücudu ısıtacak ve kan akışını artıracak iki kuvvetli aktif bileşik vardır.

Sarımsak – Araştırmacılar sarımsağın önemli ölçüde kalp sağlığını iyileştirdiğini savunuyor. Ayrıca ateroskleroz (atardamarları etkileyen bir hastalık) riskini azaltır, kan basıncını düşürür ve atardamarlarda plak birikimini önlediği kanıtlanmıştır.

At kestanesi – Aktif bileşiği Escin etkili bir şekilde kılcal duvarları güçlendirir, iltihaplanma ile savaşır, zayıf kan akışını ve varisli damarları tedavi eder.

Zencefil, kekik, biberiye gibi uçucu yağlar – Kılcal damarların genişlemesine bağlı olarak cildin yüzeyine kan akışını artırarak güçlü termojenik (metabolizmayı hızlandırma) etkisine sahiptir. Üstelik bu yağlar gergin kasları gevşetir ve ayaklarda ve ellerdeki uyuşukluğu hafifletir.

Acı biber (kırmızı) Atardamarları ve kılcal damarları güçlendirir ve kalp sağlığını destekler. Ayrıca damarlarda plak birikimini giderir kan dolaşımını düzenler ve ağrı, baş ağrısı, bacaklardaki karıncalanma hissi ve soğuk ayak ve el gibi zayıf kan dolaşımı semptomlarını hafifletir.

Balık yağı  Balık yağı, atardamarlardaki yağları etkin bir şekilde gideren ve kan dolaşımını artıran omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağ aynı zamanda, kolesterol seviyelerini normale indirir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git