Botoks ( Botox) Nedir?

· Botoxun açılımı, Botulinum toksin tip A’ dır.
· Botox yüzdeki, boyundaki çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek amacıyla uygulanan bir tedavi metodudur.
· Botoks kasların çok fazla çalışması neticesinde meydana gelen kırışıklıkların tedavisinde olumlu sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

· Mimik dediğimiz, gülme, kaş çatma, alın kırıştırma gibi hareketler, sürekli yinelenerek , yüzdeki çizgilerin oluşumuna neden olur ve bu çizgiler ilerleyen dönemlerde derinleşir.
· Botox, daha çok yüzün üst bölümündeki kırışıklıkların yani iki kaş arasında kalan kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Botoks avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altında oluşan fazla miktarda terlemenin yok edilmesinde de kullanılır. Söz konusu bu bölgelere yapılan botox uygulamaları 6-8 ay boyunca terlemeyi engeller.

· Botoxun son zamanlarda, kadınların tercih ettiği bir başka kullanım alanı da kaş kaldırmadır.

· Botox injeksiyonu aracılığıyla mimik çizgileri gözle görülür bir biçimde giderilebilmekte, hatta tümden bu çizgiler yok edilebilmektedir.
· Bu tedavideki asıl amaç kırışıklığın oluşmasına neden olan kasın tam bloke edilmesi ya da zayıflatılmasıdır diyebiliriz.
· Botox uygulaması esnasında, kimi kadınların böcek ısırması biçiminde izah ettiği çok hafif bir ağrı duyulabilir. Ek uyuşturucu gerektirmez ve botox tedavisinin hemen akabinde hasta günlük yaşamını devam ettirebilir.

· Söz konusu bu tedavisinin tek yan etkisi enjeksiyon bölgelerinde küçük kızarıklıkların meydana gelmesidir.
· Yüz bölgesinde botox on beş dak. uygulanır ve altı ay süresince etkisini sürdürür.
· Sonuç olarak botox alanında uzman hekimlerce doğru bir şekilde uygulandığında çok basit ve oldukça güvenli bir güzellik yöntemidir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git