Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak

Ne güzel bir seramonidir değil mi çocuğunuzun çıkan süt dişlerine yapılan muamele. Son zamanlarda diş buğdayı gibi bir adet göze çarpıyor, aslında uzun zamandır olan fakat konseptlerle günümüze uyarlanan eğlenceli bir diş kutlaması.

Bizim zamanımızda yatık altına diş konurdu, diş perisi gelip dişi alır yerine bir miktar para bırakırdı. Tabi ki böyle bir şey yok ancak bir süre bile olsa diş perisinin varlığına inanmak zaten çocuklara mahsus bir şey değil midir?

Ayrıca benim hatırladıklarım arasında çatıya atılan dişler de vardı, ve daha pek çoğu. Nasıl olursa olsun son derece keyifli ve eğlenceli zamanlardı. Şimdilerde ise doktorlar çocuklarınızın süt dişlerini saklamanız konusunda anne ve babaları şiddetle uyarıyorlar. Bunun sebebi ise ileride çocuğunuz ciddi bir hastalığa yakalanırsa, süt dişiyle hücre çoğaltılması yapılabiliyor.

Bunun anlamı, daha sonradan bir çocuğun sebebi ne olursa olsun yedek dokuya ihtiyacı olursa, bebek dişlerinin kök hücreleri, gerekli dokuyu büyütmek için kullanılabilir. Oldukça Muhteşem değil mi?

Potansiyel olarak, bebeğin dişlerini saklamak, hayat kurtarabilir ve çeşitli hastalıkları tedavi edebilir. Dolayısıyla, dişiniz için bir miktar para almanın harika olduğunu düşündüğünüzde, kalp hücrelerinden beyin hücrelerine kadar her türlü dokuyu büyütme ve hasar görmüş dokuları onarma şansı gerçekten harika.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git