Çocuklarınızın Erken Yaşta Kanser Olmasını İstemiyorsanız Bu Yiyecekleri Vermeyin

Günümüzde, tüm dünyada yaygın olan McDonald’s, Burger King ve diğerleri gibi sayısız fast food zinciri bulunmaktadır. Her ne kadar tüm insanlar çok lezzetli olduğunu düşündükleri yiyecekler sunsa da, sağlıklı değildirler.

Bununla birlikte, bugün size daha fazla hasara neden olan ve sağlığınız için büyük bir risk oluşturan bazı ürünler sunacağız. Ölümcül gıdalar olarak adlandırılan bu tüketimin neden tüketimini durdurulmadığının bazı nedenlerini size sunacağız. Şaşıracaksınız!

Büyük hasara neden olan ürün “hot dog” (sosisli) dur. Muhtemelen evde de kullanıyorsunuz, ancak bunun çok fazla hasara neden olabileceğini bilmelisiniz.

Sosislinin birçok çocuğun sağlığı için bir düşman olduğu ortaya çıktı ve son araştırmalara göre sosisli çocuklarda kanserin en büyük nedeni. Bu ürünün imalatında kullanılan maddeler doğal değildir ve bazen domuz eti karışımından hazırlanır.

Bu et ürünleri aslında etten yapılmış değildir. Kemik, deri ve yağ da dahil olmak üzere hayvanların her yerinden kullanılırlar!

Hayvan eti kalıntılarından elde edilen bu tuz ve nitrat bileşimi, sosisli sandıkları şeyi oluşturan bileşiklerdir. Hawaii Üniversitesi bir araştırma yaptı ve sosisli tüketenlerin düzenli olarak pankreas kanseri olasılıklarının % 77’sine sahip olduklarını ortaya çıkaran çok ilginç sonuçlar aldı. Bu nedenle, uzmanlar bu ürünü hiç kullanmamayı veya azaltmamızı önerir.

Bu nedenle, çocuklarınız sık sık sosisli sandviç yemeyi isterse, kanser geliştirme ihtimalleri az olmakla birlikte güçlü ve sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmak için onlara bir alternatif bulmaya çalışmak daha iyidir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git