Derinin Görevleri

Deri, üç önemli işlevi yerine getirebilen harika bir laboratuardır:
Solunum ve oksijen alma
Koruma,
Estetik.
Solunum ve Oksijen alma
Deri solunum yapar yani, oksijen alır kar­bondioksit verir. Nitekim, oksijen alrş verişinin bir bölümü deri kanalcıkları ile ya­pılır.
Diğer taraftan, iç yağ bezleri ve ter bezleri yardımıyla, organizma tarafından üretilen, ve böylece iyi işlemesini engelleyen zehirli maddeleri eler ve dışarı atar. Bu toksinler gözenekler yoluyla dışarı atılır.
Koruma
Deri insan vücudunun ve diğer organların koruyucusudur. Sizi her türlü dış etkenlerden korur: güneş, rüzgâr, yağmur, soğuk, kir, mikrop, vb. İç ve dış zararlara karşı hızla ve kuvvetli olarak sebum ve ter üreterek tepki gösterir.
deriEstetik
Estetik derinin en çok bilinen, göze en çok çarpan rolüdür. Deri sağlık, gıda, temizlik durumunuzun, günlük bakımınızın, hayat tarzınızın (şehir veya açıkhava), hepsinin birden bir yansımasıdır. Estetik uzmanları, sağlıksız bir derinin gözlemi sonucunda, bunun kökenindeki bozukluğu meydana çıkarabilir ve iyileştirebilirler. Deri, çeşitli şekillerle, iç sıkıntılarınızı ve taşkınlık­larınızı ortaya çıkarır.
Ergenlik sivilceleri, damarların genişleme­siyle yüzde meydana gelirler,
Hormonal veya başka nedenlere bağlı ergenlikler,
Alkol veya tütünün kötü etkileri,
Kötü beslenme ve bunun sonucundaki bağırsaklarla ilgili problemler.
Özet olarak deri başlıca şu nedenlerden olumsuz etkilenmektedir.

Dolaşım, bağırsak veya hormonal bozuk­luklardan,

Su kaybından oluşan “kuruma”dan,

Zehirlenme.
Derinizin en yüksek düzeyde solunum ya­pabilmesi için, gözenekleri tıkayan Ölü hüc­releri yok etmeniz gereklidir. Bu amaçla, krem gibi tatbik edilen ve kuruyunca çok kolay tek bir parça halinde çıkarılabilen maskeler kullanınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git