Deniz Kaplumbağasının Yağı

Deniz Kaplumbağasının Yağı
Meksika’da avlanan dev deniz kap­lumbağalarının yağlarıdır. Bunlar tatlı su kaplumbağalarından farklıdır. Genellikle ağırlıkları 150 kg. civarındadır, insanları şa­şırtacak kadar uzun yaşarlar. Ömürlerinin bu kadar uzun olması, yağların genital hormonİar yoluyla sindirilmesine bağlıdır. Bu yağ, karaciğerden ve genital organlardan elde edilir. .
Bu yağda:
Oligo-maddeler;
İyot;
Fosfor,
Kalsiyum,
Hormonlar,
Vitaminler (A,D ve F) bulunur.
deniz

A vitamini derinin gelişmesini sağlar ve derideki hastalıklarla savaşır. D vitamini dişler İçin çok yararlıdır ve kalsiyumun ke­miklerde sabitleşmesini sağlar. F vitamini ise ergenlik sivîlceleriyîe savaşır, yüzün canlı ve taze kalmasını sağlar.
” Deniz kaplumbağası yağı, her gece kuru ciltlere krem şeklinde tatbik edilir; deriyi yumuşatır, alt derideki kasların elastikiyetlerini kaybetmeleri sonucu meydana gelen kırışıklıkları giderir, deriyi vitaminle besler, ona daha parlak ve kaygan bir görünüm kazandırır. Ayrıca da, birçok pekiştiricî özellikleri vardır.

PAYLAŞ
Deniz Kaplumbağasının Yağı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. aysun dedi ki:

    meltem sezgin nereden aldığını da yazar mısın

  2. meltem sezgin dedi ki:

    kaplumbağa yağı için benimde bir kaç lafım var gerçekten cilt için kullanılması gereken tek yağdır ben kullandım harika bir cilt bakım ürünüü

Sayfa başına git