Röntgencilik

Cinsel haz için başkalarının cinsel faaliyetlerini gözetlemeyi yeğleyen kişiye röntgenci, bu eyleme de röntgencilik denir.

İnsanların çoğu bir çıplaklığı, erotik bir olayı seyretmekten zevk alırlar. Denebilir ki, seyir cinsel yaşamın en önemli boyutlarından biridir. Tüm dünyayı saran striptease gösterileri, erotik yayınlar bu gerçekten kaynaklanır.

Açıkçası röntgen­cilik şu ya da bu ölçüde pek çok insanı tahrik eden bir eylemdir. Ancak bu, kişinin tek cinsel tatmin yolu haline getirse bir sapma niteliği kazanır.
Kadınlar seyretme yoluyla çok güç uyarıldıklarından genel olarak röntgenci­lik erkekler için geçerlidir.

Çoğunlukla röntgenciler içe kapanık, baskı altında yetişmiş, kendine güvensiz kişilerdir. Herhangi bir aktif ilişkiye girmekte zorluk çekerler.

Röntgencilik belki de tüm cinsel sapmalar içinde en yaygın olanıdır. ABD’de yapılan bir araştırma, enkeklerin yüzde 65’inin yaşamlarında en az bir kez bu tür bir eylemde bulunduklarını ortaya koymuştur. Ancak bu insanların çoğu, bu sapmaya bütünüyle kendilerini kaptırma­dan sıyrılmayı becermişlerdir; içlerinden yalnızca yüzde 3’ü tek cinsel tatmin yolu olarak röntgenciliği benimsediklerini itiraf etmişlerdir.

Röntgencilik zaman zaman öyle boyut­lara varır ki, bu kişiler sevdikleriyle bile doğrudan cinsel temasta bulunmak yerine, seyretmeyi yeğlerler. Hatta eşlerinin baş­kasıyla sevişmesini seyretmekten büyük zevk alanlar bile vardır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git