Doğum Sonrası Evliliğinizi Yeniden Ateşleyin İşte İşe Yarayan İpuçları

Doğum yapmış bir kadın artık anne olmanın verdiği iç güdüsel bir değişime girer. Hem bu duygu yoğunlukları hem de artık hayatında bakması gereken bir bebeğin olması eşine olan ilgisini ve ona duyduğu isteği azaltabilir. Hemen her kadının yaşadığı bir sorundur aslında doğumdan sonra eşi ile eskisi gibi vakit geçirememek ya da evliliklerinin artık sıradan bir hal alması.

Ama bunu çözmek için bir kaç küçük dokunuşla hem yatak odalarınıza hem de ilişkinize yeni bir heyecan katmış olursunuz.

dogum-sonrasi-cinsel-yasam

*En başa dönün.

Cinsel gücünüzü ve isteğinizi hamilelik süresince kaybetmiş, kendinizi bu konuda yetersiz buluyor olabilirsiniz. Bunun için sil baştan başlayın. İlk defa bu deneyimi yaşıyor gibi düşünün ve ilk adımınız öpücük olsun. Gerisi zaten gelecektir.

*Yeni çamaşırlar alın.

Kendinizi güzel ve seksi hissetmek için yepyeni iç çamaşırlar alın ve eşinizin karşısına bu şekilde çıkın. Doğum sonrası vücudunuza karşı olan güveniniz kaybolmuş olabilir, kendinizi saklamak istiyor olabilirsiniz. Ama emin olun eşiniz bunların hiç birini dert etmeden karşısında duran seksi kadına hayranlıkla baka kalacaktır.

dogum-sonrasi-cinsel-iliski

*Baş başa kalın.

Bebek olduktan sonra eşinizle baş başa geçirdiğiniz vakitler elbette azalacaktır. Ama unutmayın ki en az bebeğiniz kadar eşiniz de sizden ilgi ve sevgi bekliyor. Bebeğinizin anneanneye bırakıp ara sıra eşinizle küçük yürüyüşler dahi yapmanız eşinize kendini özel hissettirecek ve size de iyi gelecektir.

*Kişisel bakıma dikkat.

Bebeğinizle ilgilenirken kendinizi hepten bırakmayın. Düzenli olarak duş alın, saçınızı tarayın, tırnaklarınıza oje sürün. Makyaj yapmaya vaktim yok diyorsanız en azından bir rimel sürmeniz bile hem size hem de eşinize iyi gelecektir. Karşısında bakımlı bir kadın ve güzel bir anne gören eşiniz size daha çok bağlanacaktır.

*Eskiyi unutun.

Evet doğumdan sonra artık eski fiziksel özelliklere sahip olmayabilirsiniz. Eski ruh halinizde olmayabilir. Ancak bunları düşünmek enerjinizi düşürür ve bu durumdan partnerinizde etkilenir. Bunları silerek artık yeni halinizi sevmeye başlayın. Siz artık yorgun bir anne ama hala seksi bir kadınsınız.

Hoşça Kalın, Aşkla Kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git