Aşk Hayatınız Bu 10 Öneri İle Yeniden Can Bulacak

Aşkı bulmak zordur evet. Ama birde aşkı bulduktan sonra onu canlı tutması ve koruması vardır ki bunun da pek kolay olduğu söylenemez. Özellikle de uzun süreli ilişkilerde ilk gün ki sıcaklığı bulamadıklarını söyler çiftler. Hele birde bu ilişki sonrasında evliliğe dönüşmüşse aşkı taze tutmak heyecanı yakalamak için ufak tefek tüyolara ihtiyaç vardır.

Bizde bugün sizler için aşkınızı tazelendirecek ona can katacak bir kaç öneri sunmak istiyorum. Kim bilir belki aranızda bunları uygulayanlar vardır. Ya da bu yazıdan sonra uygulayıp ilişkisinde yeniden heyecanı yakalayacak olanlar olacaktır. Hadi birlikte bakalım ve bu önerilerle aşkımızı her daim canlı tutalım.

1.Sevgini söyle-göster.

Eşinize ya da sevgilinize onu sevdiğinizi mutlaka söyleyin. Ama sadece söylemek yetmez aynı zamanda bunu ona gösterin, hissettirin. Bizlerin en büyük yanlışı bu ikisini birlikte yapmamamız da kaynaklanıyor. Kimimiz sürekli sevgisini dile getirir ama hissettirmez lafta kalır. Kimimizde hiç söylemez zaten biliyorsun canım deyip gerçek.,Kadın olun erkek olun hiç fark etmez sevginizi mutlaka söyleyin ve her fırsatta gösterin.

2.Birbirinize zaman ayırın.

Çiftlerin yaptığı en büyük yanlışlardan biride bu. Birbirlerine günlük rutin işlerin dışında vakit ayırmak. Bunu böyle yapmak yerine birbirinizin vaktini çalın. Eğer ikinizde çalışıyorsanız gün içinde onu kahve içmeye davet edin. Ya da ansızın çıkıp yanına gidin onu görün ona görünün. Günlük rutin işler arasında sizi görmek hem ona hem de size iyi gelecektir.

3. Kavgalarınızı yatak odasının dışında tutun.

Pürüzsüz bir birliktelik elbette mümkün değildir. Ara sıra tartışmalar mutlaka olur ama önemli olan bu tartışmaları yatak odasından uzak tutmak. Gece olup odanıza geçtiğinizde tüm olumsuzluklar dışarıda kalsın. Yatağınız odanız sizin sığınağınız olsun. Oraya girdiğinizde sorunlar geri de kalsın. Ve asla yatağınızı ayırmayın.

4.Birbirinize dokunun.

Gün içinde birbirinize sıklıkla dokunun. Sarılın öpün elini tutun. Eşinize dokunmak sadece belli zamanlarda yaptığınız bir hareket olmasın. Dokunmak hem size hem eşinize iyi gelecektir. Çünkü dokunmak duygusal açıdan da sizi besler.

5.Daima dürüst olun.

Birbirinize karşı dürüst ve duyarlı olmanız ilişkinizi daha kuvvetli hale getirecektir. Yalan söylemek yerine uygun bir dil ve zaman bekleyin ve yeri geldiğinde onun sevmediğini hoşlanmadığı bir şey dahi olsa söyleyin. Ama yalan girmesin aranıza.

6.Eşinize fırsat tanıyın.

Nasıl bir fırsat dediğinizi duyuyorum. Onun da ara sıra arkadaşları ile vakit geçirmesine müsaade edin ve tabi ki sizde arkadaşlarınızla olun. Bu durum hem size heme eşinize çok iyi gelir ve sizi özleyerek eve döner.

7. Süprizler yapın.

Sürpriz ilişkiyi canlı tutmanın en etkili yoludur. Ona hiç ummadığı andan hediyeler almanız, bir tatil planı yapmanız, çıktığınız seyahatten erken dönmeniz ilişkinize renk katacaktır. Sürprizler bizleri rutinden uzaklaştırdığı için hoşumuza gider. Hoşumuza giden bir diğer yanı ise eşimizin bizi düşünerek bize zaman ayırmış olmasıdır.

8.Kaliteli zaman geçirin.

Birlikte olduğunuz zamanlarda evde tv başında oturup kalmayın. Birlikte hoş vakit geçirin. Bulmaca çözün, oyun oynayın, değişik bir mekana gidin. Fraklı aktiviteler yapmak, eşinizle kaliteli zaman geçirmek ilişkiniz açısından son derece önemli.

9.Birbirinize saygı duyun.

Saygı elbette çok önemli. Birbirinizin özel hayatına saygı duyun. Özel hayattan kastım birbirinizi cep telefonunu, bilgisayarını kurcalamayın. Bırakın here şeyi öğrenmeye çalışmayın. Ayrıca eşinizin geçmiş yaşantısına, tarzına, karakterine, alışkanlıklarına da  saygı duyun. Tüm bunların dışında aile ve arkadaşlarına da saygılı olmanız şart.

10.Onun görüşünü alın.

Herhangi bir konuda kararsızlığa düştüğünüzde ilk olarak eşinizin görüşünü alın, onun fikirlerini dinleyin ve önemseyin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git