Erkekler Kadınlardan Ne İster?

Erkekler ve kadınlar dünya üzerinde var olduğundan bu yana bu soru hep sorulmuştur:  “Erkekler kadınlardan ne ister?” Harika bir vücut? İnanılmaz  bir zeka? Veya girişimci bir kişilik? Erkekler, annelerini andıran kadınları mı istiyorlar yoksa onun tam tersi bir karakterde bir kadın mı ilgilerini daha çok çekiyor?  Selvi boylu mu, kısa mı? Sarışın mı, esmer mi? Liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

Annem gibisin!

Aslında erkeklerin yaşadıkları en büyük çelişkilerden biridir bu. Hem annelerinden bir türlü vazgeçemezler ve yaşamda karşılarına çıkanı diğer kadınlardan da aynı sıcaklığı beklerler, hem de anneleri gibi konuşan ve annesi gibi  hareket eden kadınlardan hoşlanmazlar. Eşlerinin desteğini her an beklerler. Günlük yaşamda karşılaştıkları sıkıntılarını şefkatli bir kadın kucağında anlatmayı arzularlar ancak iş eleştirildiklerinde  off  annem gibi konuşuyorsun deyip işin içinden  çıkarlar. Siz en iyisi  ikisinin ortasını yakalamaya çalışın.

erkelerErkekler aptal kadın sever!

Duy da inanma denir  ya, bu söz öyle bir şey işte. Erkeklerin akıllı kadın sevmediği düşüncesi kesinlikle doğru bir düşünce değildir. Olsa olsa rol yapmayı seven kadınlardan hoşlanabilirler.  Zira  hangi erkeğe sorsanız sorun alacağınız cevap “aptal kadına dayanamam”  şeklinde olacaktır .

Sana ihtiyacım var!

Korumak ve kollamayı tabiatlarının bir sonucu olarak gören erkeklerin  dayanamadığı bir kadın tipi varsa o da yardıma ihtiyacı olan kadındır. Bir kadına yardımda bulunmak, erkeğin kendini gösterme yollarından biridir. Bu yüzden sıkıntılı anlarınızda  erkekten yardım istemekten korkmayın. Tam tersi kendi işinizi kendiniz yapıyor olmanız onu daha çok huzursuz edecektir. Kimi zaman ürkek bir tavşanı oynamak, değerinizden bir şey kaybettirmez.

Bu 5 cümleyi asla kullanmayın!

Bir şey söyleyeceğim, konuşmamız lazım

Bu cümle ciddi bir şeyden söz etmek istediğinizin göstergesi. Ya ilişkinizde bir problem var, ya yapılması gereken saçma sapan bir iş! Bu cümleden sonra karşınızdaki erkeğin aşkım buyur ne söyleyecektin? demesini kesinlikle beklemeyin. Bu konuşmayı ileri tarihe atmak için elinden gelen her şeyi yapacak!

Bak bakalım bende ne değişiklik göreceksin?

Tabi ki bakmakla görmek çok farklı bir durum. Ayrıntıları fark etmekte  erkeklerin hepsinin başarılı olacağını düşünmeyin. Sarı renkteki saçlarınızı siyaha boyatmak tabi ki  görülmeyecek bir değişiklik değil.  Fakat fark edemediğinde de ona suçlayıcı bir tavır sergilemeyin. Bu tür sorular erkeği zor duruma düşürüyor , bunun farkında olun.

Eski sevgilim de böyle yapardı!

Sakın ha! Erkeğinizi eski sevgilinizle kıyaslamayın. Bu hayatınızın hatası olur. Erkekler kıyaslanmaktan nefret ederler. Hele söz konusu eski erkek arkadaşınızsa bu erkeği bir kat daha rahatsız eder. Bunu yaparsanız çıkacak kavgaya da hazır olun. Erkeğinizi huzursuz etmek istemezsiniz değil mi? İlişkide açılmaması gereken bir şey vasa o da eski defterlerdir !

Başım çok fena ağrıyor

Bir erkeği herhalde bu cümleden daha çok başka bir cümle çileden çıkaramaz. Bunu cümleyi duyan erkek anlar ki, o gece kadından iş çıkmaz! Gecenizi mahv etmemek için en iyisi bir ağrı kesici için ve ağrının geçmesini bekleyin. Baş ağrısı daha da geçmezse, başka bir gerekçe bulunur elbette!

Ne düşünüyorsun?

Ruh halini yansıtmak , bir erkeğin hoşuna gitmez. Biz kadınlar tabi ki çok meraklıyız fakat beraber attığınız her adım sonrası ne düşünüyorsun? ne oldu? gibi sorular erkeği bunaltmaktan, onu çileden çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramaz!

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git