Eski Ayakkabınızdan Sıkıldınız Mı?

Merhabalar, sanırım biz bayanların evinde geri dönüşüme en çok ihtiyacı olan eşyalar içinde ilk sırayı kullanılmayan ayakkabılar alır. Çünkü ayakkabı doyumsuzluğu biz kadınların genetik yapısına işlemiş durumdadır ve ister giyelim ister giymeyelim bir ayakkabıyı çok beğendiysek mutlaka satın alırız ve çoğu zaman dolabımızın bir köşesinde öylece kalır. Bazende sırf modası geçtiği için, rengini ya da desenini beğenmediğimiz için giymekten vazgeçeriz. Ama artık giyilmeyen ayakabılarımızı da geri dönüştürüyoruz ve kendi zevkimize göre çok daha şık ayakkabılar yapıyoruz. Böylece dıy projesine bir katkı daha sağlamış oluyor ve kendi yaptığımız ayakkabıyı zevkle giyiyoruz. Şimdi eski bri ayakkabıyı kumaş ile kaplayarak bambaşka bir ayakkabı yapacağız. Hadi bakalım kolay gelsin.

Malzemeler

Bir çift ayakkabı

Tutkal

Sünger

Kumaş

13

Yapıştırıcı

Makas

Yapılışı

Öncelikle ayakkabının topuk kısmına sünger yardımıyla tutkalı sürüyoruz.

31

Daha sonra kestiğimiz kumaş parçasını itinalı bir şekilde ayakkabının topuk kısmına yapıştırıyoruz.

41

Daha sonra tutkalı ayakkabının kenar ve burun kısmına sürüyoruz.

61

Sonrasında ayakkabı için gerekli kumaşı alıp tüm ayakkabıyı bu kumaş ile kaplıyoruz ve fazlalık kısımlarını makas yardımı ile kesiyoruz.

111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir sonraki aşamada kestiğimiz kumaşları ayakkabının altına gelecek şekilde yapıştırıyoruz ve fazlalık kısımlarını keserek düzgün bir görünüm elde ediyoruz.

15

Ayakkabımız neredeyse bitmek üzere son rutuşlar için iki tane biye hazırlayıp ayakkabının arka kısmına estetik görünmesi bakımından çapraz şekilde yapıştırıyoruz.

17 18

Bu işlemden sonra ayakkabımız hazır durumda. İşte kendi imkanlarımızla yaptığımız ayakkabımızın daha doğrusu geri dönüştürdüğümüz ayakkabımızı son hali.

19

Dilerseniz evdeki tokalardan ayakkabınızın ön kısmına minik bir süs yapabilirsiniz. Yine her zaman ki gibi fikir bizden geliştirmesi sizden. Hoşça kalın…

20

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git