Kolay Bir Takı Düzenleyici Yapalım

Merhabalar, dıy projeleri ile evimize ve el becerimize katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bugün yine bayanların çok hoşuna gidecek hem görsel olarak çok dekoratif olan hem de kullanışlı  bir ürün yapacağız. Katlı takı düzenleyici eminim tüm kadınların kafasında az çok canlanacaktır ne yapacağımız ama bunu nasıl yapacağımızı merak ettiğinizi biliyorum. Son derece basit bir yapılışı olan bu takı ayrıştırıcı sayesinde takılarınız birbirine karışmadan kolayca elinizin altında olurken aynı zamanda makyaj masalarınız içinde şık bir aksesuar olacaktır. Yine evde ki ürünleri kullanarak yapacağımız aynı zamanda geri dönüşüm de olan bu kendin yap hobisine hemen başlayalım.

Malzemeler

  • Porselen tabaklar
  • Yumurta altlıkları
  • Yapıştırıcı

8073918076_2084933ba1_z

Yapılışı

* Malzemelerimiz gördüğünüz gibi son derece basit. Evde kullanmadığınız bir porselen takımınız var ise bu takımın servis tabaklarını büyükten küçüğe doğru sıralayarak çok güzel bir takı düzenleyici oluşturacağız.

* Biz üç katlı bir servis tabağı düşündük bu nedenle en alt kısma en büyük tabağı koyup üzerine de yumurta altlığını yerleştirin.

* Diğer tabağın alt kısmına yapıştırıcı sürüp tam yumurta altlığının orta kısmına gelecek şekilde yapıştırın.

* En son tabağı da yapıştırmak için yine yumurta altlığı koyup orta kısımdan yapıştırın.

* İşte takı düzenleyiciğimiz bir kaç dakika içinde hazır oldu.

Dilerseniz yumurta tabakları birleştirmek için kullandığınız yumurta altlıklarını farklı renklere boyayabilirsiniz ya da tek bir porselen takımı yerine farklı farklı tabaklar kullanıp renkli bir takılık yapabilirsiniz.

Ayrıca bu fikri kullanarak takı düzenleyici dışında servis yaparken kullanacağınız kek, pasta ve kurabiyeler için şık servis tabakları da yapabilirsiniz. Her zaman ki gibi fikir bizden geliştirmesi ve zenginleştirmesi sizden, şimdilik hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git