Eskiyen Havlulardan Puf Yapalım

Merhabalar, sanırım yazımın başlığını okuduğunuzda nasıl yani der gibi sorular yönelttiniz bana bende o sorularınızı duyar gibi oldum ve eski havlulardan nasıl güzel bir puf yapılır sizlere hemen anlatmaya ve tabiki resimli olarak göstermeye karar verdim. Çok hoşuma giden bir geri dönüşüm fikri olan eski havluların yer bezi dışında da kullanılacağı ve evimiz için yine çok farklı bir dekorasyon fikri olacağını düşünüyorum. Bugün yapacağımız dıy projesi ile hem eski havlular değerlenmiş olacak hem evde ki pufunuz yeni bir görünüm kazanacak hem de kendi el emeğinizle güzel bir iş ortaya çıkarmış olmak sizi oldukça mutlu edecektir. Gördüğünüz gibi bir dıy projesi nelere yarıyor. Malzememiz az çok belli ama yine de malzemeleri sayıp hemen bı dekoratif pufun yapımına geçmek istiyorum.

Malzemeler

  • Eskimiş havlular
  • Evde kullandığınız puf
  • Silikon tabanca

253257_303158856484245_1731209170_n

Yapılışı

* Öncelikle eski havlularınızı ortaya çıkarın. Biz tamamı beyaz olan havluları tercih ettik ama renk renk havlularla da yaptığınızda son derece güzel bir iş ortaya çıkacaktır.

* Şimdi havlularımıza gül deseni vermek için makas yardımıyla havluları uzunlamasına kesiyoruz.

* Kestiğimiz havluları döndürerek gül şekli veriyoruz ve açılmaması için bitiş kısmına ve ara ara bazı noktalarını silikon tabancası ile yapıştırıyoruz.

* Tüm havluları bu şekilde gül deseni ile dizayn ettikten sonra sıra geliyor bu gülleri pufa yerleştirmeye.

* Bir elimizde silikon tabanca diğer elimizde gül havlu tüm puf güllerle kaplanana kadar yapıştırma işlemine devam ediyoruz.

* Pufun tamamını havludan oluşan güllerle kapladığınızda işlem sona eriyor ve size eski havlulardan yapılmış ama yepyeni bir görünüm kazanan harika pufunuzu evin en güzel köşesine yerleştirmek kalıyor.

Bu dekoratif puf tasarımını tek renk havlular yerine dilerseniz renk renk havlular kullanarak üst kısmı başka renkte yan kısımları ayrı renkte olarak da tasarlayabilirsiniz. Eski havluların değerlendirilmesi için oldukça güzel bir fikir olan bu dıy projesini denemenizi mutlaka tavsiye ediyorum, hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git