Evinizde Modern Avize Yapımı

Merhabalar, evimiz için olmazsa olmazlar arasında yer alan ve sanırım ev dekorasyonunun en önemli parçaları arasında bulunan objelerdendir avizeler. Hem modern tasarımlı olsun hem ev dekorasyonuna uysun hem de gösterişli ve şık bir avizemiz olsun isteriz ama zamanla evde ki o çook beğenerek aldığımız avizelerden sıkılırız. İşte bu aydınlatma eşyalarından sıkıldığımız bir anda ortaya çıkan çok farklı ama oldukça pratik ve yine masrafsız bir yapılışı olan dıy projesi bizi kurtarıyor. Kendi ellerimizle evimiz için çok güzel ve tabi ki modern bir avize tasarlayalım istedim bunun için hemen malzemeleri sayıp avizemizin yapımına başlayalım istiyorum.

Malzemeler

  • Balon
  • Renkli, kalın ipler
  • Tutkal

DGŞK (15)

Yapılışı

* Kaç tane avize yapmak istiyorsak o sayıda balona ihtiyacımız olacak ve avize yapımına da ilk olarak balonları şişirerek başlayacağız.

* Şişirdiğiniz balonlar avizenizin olmasını istediğiniz boyutuna gire olsun dilerseniz küçüklü büyüklü balonlarda şişirerek farklı ebatlarda avizeler yapabilirsiniz.

* Balonları şişirdikten sonra derin bir kabın içine tutkalı koyup biraz sulandırın.

* Daha sonra kullanacağınız ipi tutkallayıp balonun etrafına sarmaya başlayın.

* İpi balonun etrafına sararken gelişi güzel değilde daha ziyade hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak sararsanız ortaya çok güzel bir sonuç çıkacaktır.

* İpi balona sararken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise balonun üst kısmında yuvarlak bir boşluk kalmasıdır ki buradan lambamızı avizeye yerleştirebilelim.

* İpi sarma işlemi bittikten sonra avizemizi bir iki gün kuruması için bırakalım.

* İki günün sonunda eğer balon tamamen kurumuş ise bir iğne yardımıyla balonu patlatıp kürenin içinden çıkarın.

* Avizeniz neredeyse hazır. Şimdi tek yapmanız gereken avizenin içine bir lamba yerleştirip duya bağlamak.

1734945-e1412934714460

İşte yine harika bir kendin yap projesini hayata geçirdik. Bu modern avizeleri dilerseniz farklı renk ve ebatlarda yaparak aşağılı yukarılı asıp şık bir görsellik yakalayabilirsiniz ya da avize olarak kullanmak yerine sadece dekor olarak bu modern küreleri evinizin bir köşesinde kullanabilirsiniz, şimdilik hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git