Baharın Gelişini Müjdeleyen Paskalya Yumurtası

Paskalya Yumurtası baharın gelişini ve doğanın yeniden canlanmasını bir nevi  yeniden doğuşu anlatan temsili  bir objedir.

Ukraynalı Paskalya yumurtaları olarak da bilinen çarpıcı şekillere boyanan yumurtalar boyama değildir aslında bal mumu uygulamasıdır.  Balmumu uygulamak için “kistka” denen tahta bir alet kullanılır. En yaygın Pysanky yumurtaları Vikipedi kullanıcı Lubap’ınki gibi bir desen kullanan motifler olsa da, yöntemler Van Gogh’un Yıldızlı Gece’sinin bu muhteşem rekreasyonu da dahil olmak üzere tüm tasarım çeşitlerini yaratmak için kullanılabilir.

Ukraynalı Paskalya yumurtaları, karmaşık tasarımları ve güzel sanat çalışmaları için dünya çapında biliniyor, ancak Ukraynalı sanatçı Forostyuk Inna olağan balmumu ve boya yöntemlerinden vazgeçmeye karar verdi ve onun yerine yumurtalarını dikmeye karar verdi. Kimse bu havalı tasarımları yaratmak için kullandığı yöntemlerden tam olarak emin değil gibi görünüyor, ancak bu sadece onları daha da inanılmaz kılacak.

Emu yumurta kabuğu, doğal olarak beyazdan yeşilliklere ve genellikle siyah görünen koyu yeşile kadar değişen üç renk katmanına sahiptir. Bu katmanlardan yararlanarak sanatçı Gary LeMaster, bir dizi oyma aletinden başka bir şeyle birlikte, ayrıntılı ve renkli yumurta kreasyonları yaratabiliyor. Ayrıca normal eski tavuk yumurtası da dahil olmak üzere diğer tüm yumurta türleri ile çalışmakta, üslubunu yumurta tipine uygun hale getirmekte ve buna göre dizayn etmektedir.

Ünlü görüntülere sahip Paskalya yumurtaları söz konusu olduğunda, her şeyden önce bir isim öne çıkıyor. Sanatçı John Lamoroni, Başkan Obama’dan Elton John’a kadar herkesin inanılmaz yumurta portrelerini yapıyor. Benim kişisel favorim, Tim Burton’un Alice Harikalar Diyarında karakterlerini içeren bu harika parça.

Herkesin hatırlayacağı yumurtalar yaratmak için profesyonel bir sanatçı olmanız gerektiğini kim söylüyor? Flickr kullanıcısı Rakka, bu unutulmaz rock yıldızı yumurtalarını bir parça yaratıcılıktan ve bir dizi işaretleyiciden başka bir şeyle yaratmadı.

Şaşırtıcı yumurta tasarımları oluşturmak için profesyonel bir sanatçı olmanız gerekmiyor.  Egg Bot, yumurta ve diğer yuvarlak nesneleri süslemek için sadece tek bir amaca hizmet eden özel olarak tasarlanmış bir buluştur.

Belki de yumurtalarınız biraz daha egzotik, ama% 100 doğal. Eğer öyleyse, bu geode yumurtaları evde zaten sahip olduğunuz birkaç basit malzemeyi kullanarak kolayca yapabileceğiniz bir şeydir.

Çocuklarınızın tadını çıkarabilecekleri basit bir Paskalya yumurtası projesi arıyorsanız, Skip to My Lou’da sunulan bu kara tahta yumurtaları harika bir seçenek. Sadece kara tahta boya ile yumurta örtün ve küçüklerin yazdıklarını ve tebeşirleriyle çizmelerini sağlayın.

Herkes yumurta yemeyi sevmez ve yemek istemiyorsanız gerçek yumurtaları süslemek için bir israfa benziyor. Neyse ki, bu örme Paskalya yumurtaları Purl Bee tarafından çok daha az kırılgan olma avantajına sahip vegan dostu bir alternatif sunuyor.

Craftzine’de görülen bu yumurtalar gerçek yumurta kullanmıyor gibi görünebilirken, kabuk aslında keçeli yuva yapısının çok önemli bir parçasıdır. Keçeli yün, çok özenle kesilmiş bir yumurtanın dış kısmı etrafında basitçe oluşturulmuştur.
* * *
Kendi en sevdiğiniz sanatsal eğimli yumurtalarınızla bağlantılarınız varsa, lütfen yorumlarda bağlantıları paylaşın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git