Otomobil Lastiğinden Dekoratif Minder Yapmayı Öğrenelim

Merhabalar, evimiz için güzel ve kolaylıkla yapabileceğimiz dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Hepimiz zaman zaman evdeki eşyalardan sıkılıp şöyle küçük ama sihirli dokunuşlar yaparak evimizin havası değişsin yeni bir görünüm kazansın isteriz. Böylelikle o minik dokunuş bizi ev yaşamı konusunda motive ederken bize pozitif bir enerji de yüklemiş olur. İşte bu minik dokunuşlar arasında belki de en miniği olacak bugünkü fikrim sizler için ama minik olması farklı ve dekoratif olmayacağı anlamına gelmiyor. Yine çok güzel bir dıy projesi ile evimize şık bir minder yapacağız. Zaman kaybetmeden malzemeleri vermek istiyorum.

Malzemeler

  • 1 adet şamyel ( otomobil lastiği )
  • Bir kaç adet kalın yün
  • Makas
  • Yastık

Basit-Minder-Yapımı-1

Yapılışı

* Oldukça basit ve pratik bir yapılışı olan minderimiz için şamyelin etrafını kalın iplerle sararak başlıyoruz. Tüm şamyelin etrafı ip ile kaplandığında işlemimiz bitmiş oluyor. Kullandığınız ipleri dilerseniz evde ki renk renk iplerden de seçebilirsiniz. Böylece daha farklı bir mindere sahip olursunuz.

Basit-Minder-Yapımı-2

* İplerle kapladığınız minderin iç kısmına da yastığı yerleştirip bir kaç dakika içinde hazır olan minderi evinizin en güzel köşesine koyun.

timthumb

Sadece bir kaç adımla oldukça şık ve dekoratif bir mindere sahip olduk. Bu minderin nasıl yapıldığını söylediğinizde herkes hayrete düşecektir. Evimizi güzelleştirmek aslında bazen bu kadar basit ve masrafsız olabiliyor. Bir sonra ki dıy projesine kadar şimdilik hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git