Geceleri Ter Basıyor, Boğuluyorum Sanıyorum Neden?

Geceleri ter basıyor, boğuluyorum sanıyorum
45 yaşındayım ve 3 aydır adet görmüyorum, özellikle geceleri aşırı terleme oluyor. Yüzüme kan çıkınca sanki boğuluyorum. Uyku düzenim bozuldu. Bütün bu şikayetlerle doktora gittim. Bana bunların normal olduğunu söyledi. Hormon vermek taraftarı değilmiş bu nedenle sadece uyku ilacı verdi. Doktor “Bu duruma bir süre sonra alışırsın” diyerek beni yolladı. İnanın bazen çıldıracağım sanıyorum. Lütfen ne yapmam gerekir?
CEVAP
Sevgili okuyucumuz, anlattıklarınızın hepsi sanırım menopoza bağlı. Bu şikayetler az veya çok bu dönemde her kadının karşılaştığı sorunlar. Doktorunuzun dediği gibi bir açıdan görülmesi normal şikayetler ama bunları bu şekilde yaşamaya devam etmek bence tartışılır. Önce bu olayların yumurtalıktan çıkan hormonların azalması sonucu meydana geldiğini hatırlatalım. Azalan hormonları yerine koymakla şikayetlerin çok büyük bir kısmı

PAYLAŞ
Geceleri Ter Basıyor, Boğuluyorum Sanıyorum Neden? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. hakan dedi ki:

    bir akrabamızda aynı sorunlardan dert yanıyordu. iki üç yıl doktora gitti geldi bir şey çıkmadı. onada hormonal bozukluk dediler. sonra kendi araştırmış şikayetlerini ve guatr testi olmak istediğini söyledi ve sonuç pozitif çıktı. lütfen dikkate alınız. guatr halkımız ve “doktorlarımızca” fazla bilinmemektedir! ölümle sonuçlanabilen bir vak’a dır. en iyi ihtimal sesinizden olabilirsiniz.

Sayfa başına git