Göz Renginize Göre Makyaj Yapmalısınız..

Göz Renginize Göre Makyaj Yapmalısınız..

Göz renginize göre kullanacağınız farlarla yapacağınız makyaj ile daha anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz..

İşte size göz renginize uygun yapabileceğiniz makyaj önerileri..

Ten renginize uyan bir renk paleti tercih etmenizde oldukça önemlidir ama bu arada göz renginizi de dikkate almalısınız makyaja başlamadan önce..

Etkileyici bir göz makyajına ve bakışlara sahip olmak için yapılması gerekenler..

guzellik

Kahverengi ya da Ela Göz Rengine Sahipseniz..

Far Seçimi : Bu göz rengine sahip olanlar kahverengi, bej ve doğal tonlarda far kullanabilirsiniz. Haki, yeşil, altın ve bakır tonlarındaki farları da rahatça kullanabilirsiniz.

ela göz

Kaçınmanız gereken renklerse : Leylak, mavi ve pembe tonlarında farlar kullanmamalısınız.. Mavinin alt renkleri olduğundan soğuk renkler kategorisinden olduğundan kahverengi gibi sıcak bir tonla uyum sağlamaz..

Göz kalemi seçerken ise siyah ve koyu kahve renklerinden tercih edebilirsiniz..

Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı

Yeşil Göz Rengine Sahipseniz..

Far Seçimi : Yeşil göze sahipseniz de ideal olarak kullanacağınız renklerse yeşil, bordo, mor altın ve bakır tonlarını tercih etmelisiniz..

Kaçınmanız gereken renklerse : Pırıltılı farlardan kaçınmalısınız gümüş tonları yerine ise altın tonları tercih edilmeli..

Göz kalemi seçerken : Bakışlarınızı belirgin hale getirmek için siyah eyeliner, ve kahverengi tonları kullanabilirsiniz.. Göz içinize ise bakır tonlarında bir kalem kullanarak makyajınızı daha etkili hale getirebilirsiniz..

yesil-gozlere-makyaj

Mavi Göz Rengine Sahipseniz..

Far Seçimi : Mavi göze sahip olarak zaten yeterince iddialı bir göz renginiz bulunmakta bu göz renginizin güzelliğini daha çok ortaya çıkarmak istiyorsanız turuncu ailesinden bir palet kullanabilirsiniz ve kahverengi göz kalemi ile de göz gözlerinizin altını ve üstünü belirginleştirebilirsiniz..Bunun yanı sıra pastel tonlarda farlar tercih etmelisiniz.. Koyu gri mavi gözlere en yakışan far rengidir..

Mavi simli gölgeli göz makyajı

Kaçınmanız Gereken Renkler : Göz renginizi gölgede bırakacak renklerden kaçınmalısınız.. Koyu tonlar ve pembeler mavi gözler için uygun farklar değildir..

Göz kalemi seçerken : Gri, açık mavi ve kahverengi tonlarını tercih etmelisiniz..

göz rengine göre makyaj

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git