Hamilelik İçin Tavsiyeler

Hamile olmadığınızı bilseniz bile, hazırlık dönemindeymiş gibi vücu­dunuzu tedavi edin. Hamile kaldığı­nızda beslenme, egzersiz ve zararlı maddelerden kaçınma konusunda doğru yolda olacaksınız.

Son yıllarda uyuşturucu ve alkol kul­lanımı ve hamileliğe etkileri konusunda pek çok şey öğrendik. Artık hamilelik sı­rasında uyuşturucu ve alkol kullanımı hakkında en güvenilir yaklaşımın bu maddeleri hiç kullanmamak olduğunu biliyoruz. Bu gibi sorunları hamilelikten önce çözmek daha mantıklıdır. Hamile olduğunuzu fark edene kadar 8 veya 10 haf­talık hamilelik süreci geçmiş olabilir. Bebeğiniz en önemli gelişimsel aşama­larını hamileliğin ilk 13 haftasında yaşar. Hamile olduğunuzu bilmeden uyuşturu­cu kullanmış olabilirsiniz. Zaten hamile olduğunu bilen çok az sayıda kadın bu maddeleri kullanır. Hamile kalmayı de­nemeden en az 3 ay önce ihtiyacınız ol­mayan herhangi bir maddeyi kullanmayı bırakın!

hamileBu problemlerle ilgili araştırmalar de­vam etmektedir, bu araştırmalar ilaç ve­ya alkol kullanımının bebeğin IQ’sunu, dikkat aralığını ve öğrenme yeteneğini etkilediğini göstermektedir. Şimdiye ka­dar bu maddelerin belirli miktarda kulla­nımı için güvenli bir alt seviye belirlen­memiştir.
Hamilelikten önce uyuşturucu kullanı­mı ciddi bir iştir. Neyse ki uyuşturucu kullananlar için yardımcı olacak kurum­lar bulunmaktadır. Hamile kalmadan önce yardım alnı. Hamileliğe hazırlanmak sizin ve eşiniz için yaşam tarzınızı değiş­tirme konusunda iyi bir neden olabilir.

PAYLAŞ
Hamilelik İçin Tavsiyeler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aslı dedi ki:

    iliskıye gırdık bosaldı ama ıcıme degıl sıldı sonra tekrar beraber olduk ustunde vardı hamıle kalırmıyım has olmama 5 6gun var ?

Sayfa başına git