Hint yağı ve kakao yağı ile uzun ve gür kirpikler

Kadınlar için uzun ve gür kirpikler güzellik şartlarından sadece bir tanesi. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için uzun ve gür kirpikleriniz olması için, takma kirpikler takmayı, kirpikleri gürleştirici rimelleri sürmeyi denemişseniz ve bu geçici çözümlerden sıkılmışsanız, sizlere son derece basit ve doğal bir yöntemle nasıl daha gür ve uzun kirpiklerinizin olacağını anlatmak istiyoruz.

Hint yağı ve kakao yağı ile yapacağınız karışım ile daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak maskeyi hazırlarken dikkat etmeniz gereken konulardan biri, maskeyi mutlaka cam kâsede hazırlayın ve metal kaşık yerine tahta ufak bir kaşık kullanın.

Ufak bir cam kâsenin ya da kavanozun içine, bir yemek kaşığı kakao yağı ve bir çay kaşığı Hint yağı koyun ve karıştırın. Ardından bir tencerenin içine bir miktar su koyup ocakta suyu kaynatıp ocaktan alın. Kaynar su olan tencerenin içine cam kâseyi koyun ve içine su kaçırmadan Hint yağı ile kakao yağını karıştırmaya devam edin. Karışım macun kıvamını alınca tencerenin içinden çıkarın ve soğumaya bırakın.

Geceleri yatmadan önce bu karışımı gözlerinize kaçırmadan, damlatmadan ucu pamuklu kulak çöpü ile kirpik diplerinize değecek şekilde sürün. Düzenli olarak 15 gün devam edip sonra bir hafta ara vererek tekrar başlayabilirsiniz. Gözlerinize kaçar ve herhangi bir alerjiye sebep olursa, uygulamayı bırakın. Bu maskenin kısa sürede kirpiklerinizi gürleştirdiğini göreceksiniz. Şayet kaşlarınızda seyrek ve kısa ise kaşlarınıza da aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

PAYLAŞ
Hint yağı ve kakao yağı ile uzun ve gür kirpikler Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Sevgi dedi ki:

  Kaşlarim küsmüştü,çok uzun zamandir çikmiyordu.Her şeyi denedim,her okuduğumu yaptim.Sarimsaklar,badem yağlari vs.Hiçbiri fayda etmedi.En son bunu demeye karar verdim.Bu karişim sayesinde küsen kaşlarim çikti çok şükür.Tarif için çok teşekkür ederim.

 2. devrim dedi ki:

  lütfen benim problemim kaşlarımla alakalı yanlış çekmiş oldugum için yıllardır kaşlarım çıkmıyor.Bu konuda bana yardımcı olabirmisiniz rica ediyorum.

 3. elçi dedi ki:

  nasıl alabilirim bu kirpik için olanı

 4. busenaz dedi ki:

  arkadaşlar bunu SAKINN denemeyin ben denedim göz kapağımda sivilceye benzer birşey çıktı ve bikaç aylık doktor tedavisiyle ancak gitti ALLAH korusun kaş yapayım derken gözünüz çıkmasın..

 5. günseli dedi ki:

  selamlar formülü daha yeni gördüm denemedim.malzemeleri temin edip deneyeceğim.verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

 6. mahmure dedi ki:

  mrb ben formülü yaptım macun kıvamını almadı ama sürüyorum öyle 5 gün oldu bakalım uzucakmı çok istiyorum çünkü çok az kirpigim var uzarmı acaba sabırsızlıkla bekliyom

 7. alisa dedi ki:

  slm uzun kiprikleri severim ama koyma kiprikler bazen cogu kadina yakismiyor yakisanda yakismiyanda koyuyor

Sayfa başına git