İlişkilerde Heyecanı Artıracak Öneriler

Tüm ilişkilerde zamanla çiftler heyecanlarını yitirdiklerini ve birlikteliklerinin sanki mecburen yürütüldüğünü düşünerek birbirlerinden uzaklaştıklarını söylerler. Belki bazen uzaklaşmak belki de küçük muziplikler belki de kendinizde yapabileceğiniz değişikliklerle heyecanınızı yeniden kazanabilir ilişkinizin de uzun soluklu olmasını sağlayabilirsiniz.

iliskiler– İlişkinizi Konumlandırın;

Hayat kalitesini yüksek düzeyde tutabilmek insanların seçimleri ve kararları ayrıca yaşam tarzlarına bağlıdır. Kaliteli hayat için kaliteli ilişkiler yaşanmalı, bu anlamda ilişkilerin temeli sağlam tutulduğunda zaman zaman kişiler kendilerine yalnız kalabilme fırsatını vermelidir. Bunun amacı; yalnız kalındığında kişi kendi kendini ilişkisi hakkında sorgulayabilmesi olduğundan siz de kendinize ilişkiniz hakkında sorular sorarak cevaplamayı deneyebilirsiniz. Örneğin; onu heyecanladırabiliyor muyum?, artık beni heyecanlandırmıyor ya da yalnız yaşamaktan korkuyor muyum… gibi sorularla hem kendinizi hem de ilişkinizi sorgulayabilirsiniz.

– Muzip olun;

Her şeyi fazla mı ciddiye alıyorsunuz? Öyleyse ara sıra bu ciddiyeti de eğlenceli hale getirebilirsiniz. Günümüz koşullarında biraz zor gibi görünse de denediğiniz de stres ve ciddiyetin kaybolduğunu mutlu olduğunuzu hissedeceksiniz. Hafiflemeye çalışın ve kurnazlıkla mizah anlayışınızı geliştirmeye çalışın. İnanın bu tarz muzipliklerle yaşamı kolaylaştırırsınız.

Örneğin; eşiniz ya da sevgiliniz kendisiyle konuşmaya çalıştığınız da uykusunun geldiğini söylüyor ve duyarsız davranıyor. Siz de onu şaşırtacak hem de eğlendirecek muzipliklerle onu uyandırın ve dikkatini çekmeye çalışın. Her zaman ciddi olmanız gerekmiyor, eğlenceli an’lar için tutarsız ve hoş espriler de yapabilirsiniz.

– Nefes alın ve aldırın;

İlişkilerde zamanla kişiler kendilerini ifade etmede zorlanırlar hatta yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek olumsuz ifadelerle anlatmaya çalışırlar, sonuçta ise tartışmalar kaçınılmazdır. Sürekli içiçe birliktelikler zaman içerisinde boğucu boyutlara ulaşabilir, yalnız karşı tarafın sıkıldığını düşünerek haksızlık etmemek gerekir, siz de sıkılabilirsiniz. Öyleyse hem partnerinize hem de kendinize sorunu anlayabilmek için bir fırsat verin. Kısa uzaklaşmalar ile her iki taraf da sorunları irdelerken kendine düşen payı anlama ve kabul etme olanağı bulmalı, bir aradayken sorunu kabul etmek zor olacağından çözüm bulmak imkansızlaşır.

– Sürpriz yapın;

Genelde kadınların sürprizleri sevdiği söylenir. Yalnız unutulmamalı ki erkekler de tatlı sürprizlere bayılırlar. Öyleyse harekete geçme zamanı… peki neler yapabilirsiniz? Öncelikle haftasonu için güzel bir program hazırlayın, dostlarınızla akşam toplantıları düzenleyin, çok beğeneceği bir parfüm alabilirsiniz. Sonuçta bu tür sürprizler de erkekleri çok mutlu eder… ne demişler “erkekler aslında çocuktur”, eh yalanda değil.

– Denge kurun;

Her zaman nazik ve zarif olmaya gayret gösterin, gerektiğinde teşekkür edin, onun size yaklaşımı da aynı şekilde olacaktır. Belki bir süredir sohbet etmiyor olabilirsiniz. Birbirinize “siz” diye hitab ederek nezaketi de eğlenceye dönüştürerek eski günleri yeniden yaşayabilirsiniz.

– Seksileşin;

Cinsel hayatınızın da durgun ve monoton olduğundan şikayetçiyseniz, ilk zamanlardaki gibi olmaya çalışın. Hatta yenilikler de katabilirsiniz. İlişkinizin nerede tıkandığını anlayabilmeniz ve heyecanınızı yükseltebeilmeniz için seks oyunları her zaman gereklidir, tabii karşılıklı denemelisiniz. Başlangıcı siz yapın devamı mutlaka gelecektir.

– Empati kurun;

Empati yoluyla olumlu değişimler görülür, siz de empati kurmaya çalışın, yemek yerken, yatakta ya da arabada. Örneğin; değişikliği bahane mi ediyorsunuz ya da o isteklerinizi karşılıyor mu, hatta ilişkideki yerinizin neresi olduğu gibi soruları kendinize sormalısınız.

– Onu büyüleyin;

Zaman zaman aile büyükleri özellikle annelerin nasihatleri hep çok yerinde değil midir? Siz de onları göz önüne alıp düşünebilirsiniz. İlk zamanlardaki heyecanınız mı sizi bağlayan, aşk mı, verdiğiniz değer ve emekleriniz mi… nedir? Birlikte olduğunuz da paylaştığınız güzellikleri de düşünün, mutlaka sizi birbirinize yakınlaştıracak bir şeylerin var olduğunu bulacaksınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git