İlk Buluşma Taktikleri

İlk buluşma çok heyecanlıdır. Daha önceden hiç görmediğiniz biri ile buluşacaksanız bu heyecan bir kat daha artar. İlk izlenimlerinizi ilk buluşmada alacağınızdan ilk buluşma çok önemlidir. Her iki taraf da karşı taraf üzerinde iyi bir izlenim bırakmak isteyecektir. ( Tabi birbirlerini beğendilerse). Bu şansı çok iyi kullanmanız gerekir.

İlk buluşmada ne yapmak gerekir, nasıl davranmalı, ne konuşmalı, nasıl giyinilmeli, nelere dikkat edilmeli?İşte aşağıda bu soruların cevaplarınız vereceğiz. Bu tiyoları çok dikkatli okuyun olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

Görüşme öncesi birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin söz veridiğiniz gün çok önemli başka bir işiniz çıktı ve bu görüşmeyi o gün yapamayacaksınız. İşte böyle bir durumda onu arayın ve mazeretinizi nazik bir dille anlatın. Ona yeterince ilgi gösterin ki görüşmemek için bahane bulduğunuzu düşünmesin. Hatta görüşmüşken yeni bir randevu tarihi de belirlerseniz kafasındaki soru işaretleri de kalkmış olacaktır.

ilkbulusmaİlk buluşmada mekan çok önemlidir. Sessiz, sakin ve kapalı bir mekanı tercih edin. İletişim daha kolay olacak ve bu sayede ona daha iyi odaklanabileceksiniz.

En çok yapılan hatalardan biri de ilk buluşmada yanınızda sizden birinin olması. Bu olumsuz bir etki bırakmakla kalmaz samimi ve sıcak bir ortamın doğmasına da engel olur. Ayrıca sizin olgun biri olmadığınızın da göstergesidir. Bu yüzden mutlaka tek gidin. Sizi ilk görüşmede ailesi ile tanıştırmaya kalkarsa buna kesinlikle engel olun ve kabul etmeyin.

İlk görüşmeden sonra 2. görüşme arasına biraz zaman verin 24 saat sonra yeniden görüşmeyi kesinlikle kabul etmeyin.

İlk görüşmeden göz iletişimi çok önemlidir. Konuşurken sağa sola değil de gözlerinin içine bakın. Bilirsiniz gözler yalan söylemez. Böylece hem daha samimi bir iletişim kurar hem de niyetini anlama fırsatını yakalarsınız.

İlk bulumada sohbetinizi yarıda kesip birilerine mesaj atmayın ya da birileri ile telefonda görüşmeyin. Görüşmeye başladığınız anda ya telefonunuzun sesini kısın ya da tümden kapatın. Uzun zuzun birileri ile konuşmak saygısızlıktır.

İlk görüşmede ara ara seslikler olur. İki taraf da konuşacak bir şey bulamaz. Böyle bir durumda sırf sessizliği bozmak adına  saçma sapan birşer söylemek yerine karşınızdaki kişinin kişilik özellikleri ile ilgili bir soru sorun. Pek çok erkek kendinden bahsetmeyi kadınlara göre çok sever ve uzun uzun anlatır.

Çevrenizde başka erkekler varsa onlara göz ucuyla dahi bakmayın. Bunu yaparsanız 2. görüşmeyi unutun.

İçkili bir ortamdaysanız ortama uyun; ama birkaç kadehi geçmeyecek şekilde olmalı bu.

Garson geldiğinde onunla aynı siparişi asla vermeyin. “Sen ne istiyorsan ben de aynısından” demek acıklı bir hava doğurabilir. Ne hoşunuza gidiyorsa onu isteyin. Yalnız siparişinizi veriken dökülüp saçılacak şeyler isemeyin. Sizi zor bir duruma sokabilir.

Görüşme bir kış günü ise ve siz de dışarı çıktığınızda üşdüyseniz size ceketini verdiğinde ona hayır demeyin.

Siz sigara içiyorsanız o içmiyorsa sigara içmek için yemeğin bitmesini bekleyin. Yemek sonunda sigarayı yakmadan onun rahatsız olup olmayacağını sorun ve sigaranızı öyle yakın. Yanında 2. bir sigarayı yakmayın.

Hesabı ödeme zamanı geldiğinde siz de elinizi çantanıza götürün, hesabı kendisi ödemekte ısrarlıysa bırakın ödesin. Ancak görüşmeye giderken yanınızda mutlaka para bulunsun. Cimri biri ile de görüşmüş olabilirsiniz. Böyle biri ise 2. görüşmeyi yapmayın onunla.

Eğer endişeliyseniz, çekinceleriniz varsa bunu açık açık söyleyin. Bu şekilde endişenizin giderilmesi daha kolay olacaktır.

İlk görüşmede bırakın onunla sevişmeyi elinizi dahi tutturmayın. Eğer onunla ilk görüşmede sevişirseniz sizi basit biri olarak görür ve daha önceden bunu herkesle rahatlıkla yaptığınızı düşünür. Unutmayın ki erkekler ilk olmak ister ve bu anlamda sizi test edebilir.

PAYLAŞ
İlk Buluşma Taktikleri Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. ebru dedi ki:

  haklısın mehmet

 2. dila dedi ki:

  bende begendım yanlız benım hayatıma gıren erkelerle hep yatak oluyr ama elım dedegl cunku zorla oluyr genelde ben de hakım olamyrm kendıme
  ne yapmalıym acaba erkeklr benı basıt mı bulyr

 3. sena dedi ki:

  Taktikler güzel ama yani insan kendi gibi davranmalı ama güzel ben beyendim

 4. elçin arslan dedi ki:

  arkadaşlar öyle buluşmalarda taktik falan olmaz.olursa zaten gerçek ilişki olmaz oyun olur anca aşk oyunu. rahat olun siz onu tanıyın onun sizi tanımasına izin verin herşeyi akışına bırakın .iyi bir itibar bırakacam diye maymun olmayın gülünç duruma düşersiniz kendiniz gibi davranın karşınızda ki de samimiyse sizin samimiyetinizi anlayacaktır…umarım gönlünüze göre biriyle karşılaşırsınız

 5. Tuna Bilgiç dedi ki:

  Bu nasıl bir öneri böyle “ilk buluşmada onunla sevişmeyin.” Hangi ülkede yaşıyoruz biz? Nerden buluyorsunuz böyle metinleri? yurtdışı sitelerden aldığınız metinleri yayınlarken bari çevrilerine bakın.

 6. mehmet dedi ki:

  ben hayata kızlara hesap ödetmem erkeğin olduğu yerde kızların ödemesi bana göre ayıp olur eee tabi bazı top ve kız gibi davranan erkekler var onlar ödetir ama kızları bi türlü anlamıyorum böyle lerle nasıl çıkıyorlar ??

 7. filiz dedi ki:

  paylasim icin tesekkurler guzelmis…

 8. faikkartal dedi ki:

  ortamda vakit geçireceksiniz birbirinizi tanımaya çalışacaksınız hesap ödeme işi son iş…erkek öder hesabı bunun ımı zımı olmaz…

 9. memet dedi ki:

  erkek dediğin gerçekten güzü tok olmalıdır. ben hesabını kızlara ödeten erkeklerden nefret ederim

 10. hayrabolulu bayram sakarya dedi ki:

  hayatta hesap odemeyı sevmem bıkac kere kızlara odettım

 11. nihall dedi ki:

  bence güzel taktikler..

 12. ilaydaa dedi ki:

  tamm bana lazım olan bşey ck gsl pylaşm ıcn tşk edıorm … Off ck zor olıck .d

 13. -- dedi ki:

  Hesabı ödeme zamanı geldiğinde siz de elinizi çantanıza götürün, hesabı kendisi ödemekte ısrarlıysa bırakın ödesin. Ancak görüşmeye giderken yanınızda mutlaka para bulunsun. Cimri biri ile de görüşmüş olabilirsiniz. Böyle biri ise 2. görüşmeyi yapmayın onunla.
  —-
  Her zaman hesabı öderim fakat karşımdakinin bu sitede okuduğu bir yazıyla değil kafa yapısıyla bu hareketi yapmasını beklerim. Böyle düşünen biriyse zaten benim işim olmaz. Buraya bunu yazan admin adlı arkadaşta yaptığı ayıbı biraz düşünsün. Görürsün bunu zaten yayınlamasanda ders olsun sana. Evlenmişsen Allah kocana kolaylık versin evlenmemişsen gelecekteki sevgililerine…

 14. eliff dedi ki:

  süpermiş çok beğendım bunu çok doru taktikler..

Sayfa başına git