Kanserin Paketlenmiş Hali! Bu Cips Piyasadaki En Sağlıksız Ürünlerden Biri

Pringles, dünyanın her yerindeki en popüler cipslerden biridir; bu nedenle, bu cipsi almaktan itina ile kaçınmanız gereken bir şey olduğunu üzülerek söylemek zorundayız!

Görünüşe göre, bu cipsler son derece zararlı, çünkü bu markaya kanserojen ve toksinler yüklenmiştir.

Ayrıca bilmediğiniz şeylerden biri de Pringles gibi tuzlu atıştırmalıkların patatesle ilgisinin dahi olmamasıdır. İmalatçılar, üretim sürecinde patates kabukları, mısır ve buğday kullanmaktadır.

Bu maddeleri ilk aşamada hamur şeklinde karıştırıp kalıplara bastırırlar. Daha sonra, kızarana kadar kızgın yağ ilave edilir. Sonunda, üreticiler toz halindeki yapay lezzetler püskürterek onları kutulara ve pakete sokarlar.

Üretim sürecinde bu cipslerde biten en zararlı bileşen aslında Acrylamide olarak bilinen yan ürün. Bu, hayvanlar söz konusu olduğunda kansere yol açtığı bilinen son derece tehlikeli bir kanserojen.

Ayrıca, belirli dozlarda, hayvanlarda ve insanlarda sinir sistemi için toksiktir. En şaşırtıcı gerçek ise bu maddenin, bu cipslerde izin verilen miktardan çok daha yüksek olmasıdır.

Akrilamid gıdaların yüksek sıcaklıklarda hazırlanması sürecinde yaratılmıştır. Yiyeceklerin kavrulup pişirilmesine bakılmaksızın, hazırlama işlemi yiyecek yüzeyini sarı / kahverengi yapmak için böyle bir ısı ile gerçekleştirilirse bu yan ürün oluşturulur.

Bu nedenle, 100˚C’den yüksek sıcaklıklarda pişirilen tüm gıdalar bu toksini içerir.

Bu zararlı maddeyle dolu olan patates cipsi sağlığınız için son derece büyük bir tehdittir. Bu nedenle, patates cipsi üreticilerini 2005 yılında Pringles firmasına geri dava açtılar çünkü müşterileri bu ürünün sağlık riskleri ve içerdiği içerikler konusunda uyarmak istemiyorlardı.

Kaynak:  justhealthylifestyle.com

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git