Kavanozlarınız Artık Yer Kaplamayacak

Merhabalar, evimizin hemen her kullanım alanında aradığımız ufak tefek eşyaları bulmak için ya da içerisine kuru gıdalar koymak için kavanozlara ihtiyaç duyarız. Ancak bir süre sonra bu kavanozlar başa çıkamayacağımız kadar çoğalmaya ve gerek mutfak gerek evin diğer bölümlerinde oldukça fazla bir yer tutmaya başlar. İçerisinde günlük kullandığımız malzemeler yer aldığı için çok uzaklara da kaldıramayız. Ama tezgahların üzerinde dolapların içinde kapladığı yerden de şikayetçi oluruz. Hal böyle olunca ilginç bir fikir ile sizleri kavanozların oluşturduğu kalabalık görüntüden kurtarırken kullanım alanınızı da genişleten harika bir fikir vereceğim. Kavanozları asıyoruz. Evet yanlış duymadınız peki nasıl mı yapıyoruz buyurun resimli olarak inceleyip birlikte yapalım.

Malzemeler

Bu ilginç kavanoz asma fikri için aslında çok fazla bir malzemeye gerek yok. Zaten mevcut olan kavanozlarınızı evinizin neresinde bulunmasını istiyorsanız orada ki bir rafın altına asmak için;

* Vidalı çivi

* Tornavida

* Uygun bir zemin ve kavanozlara gerek var.

bottelholder-do-it-yourself

Yapılışı

  • Son derece pratik bir yapım aşaması olan bu ilginç ve yaratıcı fikrimiz için;
  • Asmak istediğiniz kavanozları belirleyip kapaklarını açın.
  • Açtığınız kapakların iş kısmına iki ya da üç tane vidlı çividen çakın.
  • Çaktığınız çivilerin vidalı kısmını asmak istediğiniz rafın altına getirip vidaları sıkıştırın.
  • Kavanozlarınızı kapakları ile birleştirin.
  • Bu tasarım harikası ile artık hem kavanozlarınız yer kaplamayacak hem de kavanoz kapağını açtıktan sonra kapağı nereye koydum gibi bir telaşınız olmayacak. Çünkü kapaklarınız rafın altında kalacak kavanozlar işiniz bittiğinde yeniden kapağın altına getirip takacaksınız.
PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git