Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, alanında uzman hekimin dikkatlice yaptığı fizik muayenesinden sonra yapılması için planlanır.

Cilt lekelerinde sıklıkla uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?

Medikal tedavi: Kullanılan bir takım ilaçlar sayesinde lekelerin renginin soldurulması yani cilt lekelerinin renginin açılması sağlanır. Ancak bazı kişiler bu cilt leke tedavisini pek de basarılı bulmaz.

Peelingler. Kimyasal asitler ya da mekanik dermabrazyon aletler ile cilt lekelerinin rengini soldurularak yapılan tedavidir. Ancak peeling cilt lekesi tedavisi, uzun süreli bir tedavi süreci olup, maliyeti de çok yüksektir. Bunun yanında dermabrazyon işlemi belli risklere de sahiptir. Örneğin peeling sonrası deri de kalıcı skar oluşmaktadır.

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi nedir

Kriyoterapi: Cilt lekelerinin tamamen dondurularak yok edilmesidir. Maliyeti son derece yüksek ve skar kalma riski yüksek bir leke yok etme tedavisidir.

Lazerterapi: Leke dövme tedavisi için özel olarak üretilmiş olan lazer cihazları ile çok kısa sürede etkin bir leke tedavisi sağlanmaktadır. Üstelik maliyeti oldukça düşük ve kısa sürede çok başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

– Lazerle Cilt Lekesi tedavisi nasıl yapılır?

Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmakta olan lazerler, yalnızca bu tıbbi sorun için üretilmiş olan özel cihazlardır. Bu lazer cihazlar ile sadece cilt lekesi tedavisi yapılır. Bir takım kliniklerde farklı amaçlar için kullanılan(epilasyon, damar tedavisi gibi) lazer cihazları ile cilt leke tedavilerinin yapılması mümkün değildir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kaç seans gereklidir?

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, cilt lekelerinin yapısına, yoğunluğuna ve oluşma şekline göre 1 ila 4 seans yeterlidir. Her seans arasındaki sürede 4 ila 6 haftadır. Yani cildinizdeki lekeler 1 ila 4 ay içersinde tamamen yok olabiliyor.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans süresi nedir?

Lazer ile cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız 40 dakikalık bir leke tedavi süreci seans basına yeterlidir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans ücreti nedir?
– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi seans ücreti cilt lekelerinizin çokluğuna genişliğine ve yapısına bağlı olarak değişmektedir ve muayene sonucu hekiminiz tarafından belirlenir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi sonrası lekeler tekrar oluşabilir mi?

Lazer ile cilt lekesi tedavisi yaptırdığınız alanda, tedavi yapılmayan alana göre cilt lekesinin tekrar oluşma olasılığı çok daha azdır.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kimlere uygulanmaz?

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi asla hamilelere ve 12 yasından küçüklere uygulanmaz.

PAYLAŞ
Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. merve dedi ki:

  şenay hanım önereceğiniz leke kremi nedir?

 2. Şenay dedi ki:

  Kızlar uzun zamandır muzdarip olduğum lekelerimden D……. leke kremi sayesinde kullandım. Açıkçası lazer beni biraz korkuttu ama ben herkese bu kremi öneririm….

 3. suat dedi ki:

  Merhaba benim kizimin gözünün tam üstünde büyük bir ben lekesi var acaba laser tedavisi mümkünmü ?resim gönderebilirim,selamlar

 4. kkeelleebbeekk dedi ki:

  bence yalan resme bakınca belli oluyor adam lazerle aldırıyor da sonraki halinde bıyıkları neden kahverengi önceki halinde beyaz!!!!!!!

 5. zehra dedi ki:

  benimde suratımda lekelervar ben buraya başvurmak istiorum ama nasıl haberleşccez bana telefon cep işyeri no isitorum

 6. KkKeEeLeBeKkK dedi ki:

  bu soruna bir çareoldugunu düşünmüyorum…

 7. ayşe dedi ki:

  zong oturuyorum temmuzda ankaraya taşınacağım .bu tedaviyi gerçekten bilen kişileri nereden bileceğiz. artık para için herkes her işi yapıyor.bana adres verebilirmisiniz.

 8. Ayten dedi ki:

  Bu bahsedilen lazer leke tedavi merkezinin yerine ve telefonuna nasıl ulaşabilirz? Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler…

 9. Ayşe dedi ki:

  Slm ben 24 yaşındayım küçükken gecirdiğim su çiçeği lekeleri kaldı vücudumda kırmızı benekler şeklinde acaba lazer tedavısı işe yararmı bilgilendirseniz sevinirim

 10. gülbahar dedi ki:

  benimde cildimde lekeler bulunmakta doğum ve güneşten kaynaklanan lekeler doktor tedaviside gördüm yüksek faktörlü güneş koruyucular kullandığım halde kurtulamadım kışın renk biraz açılsada yazın koyulaşıyor lazer tedavisi olduğunu duydum ben mersinde yaşıyorum bu konuda fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler

Sayfa başına git