Parlak Bir Tene Nasıl Sahip Olunur?

Alkol ve sigara kullanmayın, mümkün olduğu kadar çok açık havaya çıkın. Beslenmede aşırıya kaçtınız, veya küçük bir grip geçirdiniz, veya sadece kış sonu, yeterince hava alamadınız. Bütün bu nedenlerden dolayı, teninizin bozulduğu, kirlendiği, kansız kaldığı, sağlığının kötü olduğu ve kanın deri düzeyinde dolaşım yapmadığı hissine kapılıyorsunuz. Güneş çıkmaya başladıktan itibaren, aydınlık canlı renklerde elbiseler giyinmek istiyorsunuz, oysa deriniz içinde kendinizi hiç de rahat hissetmiyorsunuz. Şu halde yeniden güzel, aydınlık bir ten elde etmek için harekete geçmek gerektir: Her sabah kalkar kalkmaz, aç karnına bir büyük bardak maden suyu (sade veya limon eklenmiş olarak) içme alışkanlığı edinin. Bu temizler. Gün boyunca daha birçok bardak su İçin. Yavaş yavaş, teninizin aydınlandığını ve derinizin eski parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.
• En azından bir hafta boyunca bir havuç kürü yapın, (resim) Bu işlemi her ay tekrar­layabilirsiniz. Havuçları pişirin ve pişme sularını saklayın. Gün boyu zaman zaman bir bardak için.
parlakHavuçları küçük bir parça taze tereyağı ve bol miktarda maydanoz ve sarımsakla süsleyerek yiyin. Şayet bir mikseriniz varsa suyunu da çkarabilirsiniz, veya bunları çiğ ya da rendelenmiş olarak ve limon suyu ve yağ ile lezzetlendirerek de yiyebilirsiniz. Bol bol sarmısak ve frenk maydanozu vb. ekleyin. Bunlar damağınıza olduğu kadar gözünüze de hoş görünür, bütün bu yiyecek maddeleri derinizin dostlarıdır. Havuçları soymayın yalnızca akan su altında kazıyın, çünkü başlıca aktif maddeler kabuklarında bulunur.
• Haşlanmış sebze kürü yapın. İşinizden döndüğünüzde bundan düzenli olarak bir bardak için; bu karışım cildiniz için çok yararlı olacaktır.
• Sigaralarınızın miktarını azaltın, veya, daha iyisi, hiç içmeme gibi iyi bir karar alın.
• Maksimum oksijen alabilecek şekilde, günde en azından yarım saat yürüyün ve hafta sonunda ormanlara gezmeye gidin.
• Yoga öğrenmeye çalışın. Yataktan kalkar kalkmaz güneşe, sizi gün için hemen iyi bir hale sokacak düşünsel ve fiziki şartlarla dolu olan bu eşsiz güzelliğe bir selam verin.

PAYLAŞ
Parlak Bir Tene Nasıl Sahip Olunur? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. beytullah dedi ki:

    bakın ben yüzümün nasıl hiç tahmin bile edemiyorum bendeki ten çokmu hassaa yoksa banamı öle geliyor yaralar falan çıkıyo güzel bir yüze sahip çıkamıyoru bana yardımcı olun en kolayında ne yapmam lazım teşekkürler

Sayfa başına git