Cildiniz Yenilensin Yaz Meyveleri İle

Cildiniz Yenilensin Yaz Meyveleri İle;  En değerli giysimiz cildimiz…. sloganı ile yola çıkan bayanlar için en zoru da ciltlerinin her mevsimden ayrı bir zarar görmesi ve değişik yöntemler denenmesidir. Kozmetik ürünleri, güneş kremleri, nemlendirici kremler, yüz yıkama jelleri, köpükler …… gibi binlerce ürün cildimize değiyor. Hepsinin cildimize bir faydasının olduğu bilinen bir gerçek ama unutulmamalı ki kimyasal olan bu ürünlerin faydası olduğu gibi zararı da olmaktadır. Kış aylarında kurumak üzere olan, çatlayan cildimiz, yaz aylarında ise güneşin izlerini lekelerini taşımaktadır.  Kozmetik ürünlerini ne kadar az kullanırsak cildimizi ve sağlığımızı daha çok korumuş olacağız.  Uzmanlar cilt güzelliği için doğal ürünler ve doğal maskeler kullanılmasının daha faydalı olacağını belirtiyor. İşte size yaz aylarında doğal yetişmiş yaz meyveleri ile cildiniz korumanızda yardımcı olacak cilt maskeleri…

Yaz Meyveleri İle Cilt Bakımının Sırları!

Çilek Maskesi:

cilt yenielnmesi meyve ve sebzeCildinizi canlandıracak olan çilek aynı zamanda peeling etkisine de sahiptir. Yaz aylarında her evin mutfağına giren çilekten 4-5 adet ayırın ve bu çilekleri püre haline getirin, ezerek.  Püre haline getirdiğiniz çileğe cildinize kullandığınız nemlendirici kremden bir yemek kaşığı ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bı karışımı en az on dakika yüzünüz de bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Tonik etkisi ile cildinizi gerdirecek olan çilek maskesi özellikle kuru ciltlere önerilmektedir. 2 ayda bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Muz Maskesi:

İçeriği bakımından zengin ve besleyici olan muz cildiniz için de oldukça faydalı bir meyvedir. Özellikle kuru ve solgun ciltleri tekrar yenileme özelliğine sahip olan muz  cildinizin nefes almasını da kolaylaştıracaktır. Yarım bir muzu ezerek içine bir yemek kaşığı nemlendirici ekleyin ve iyice karıştırarak püre haline getirin. Bu karışımı ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve en az 20 dakika cildinizde bekletin.  Soğuk su ile yıkayın. Çilek maskesinin aksine muz maskesini hafta da bir kez mutlaka uygulayın.

Üzüm Maskesi:

Özellikle karma ciltler için tavsiye edilen üzüm maskesi; yüzün belirli bölgelerinde oluşan özellik ile burun kenarları, çene ve alın bölgeleri için tavsiye ediliyor.  2 yemek kaşığı kadar üzüm suyu elde etmek için belirli bir miktar üzümün suyunu sıkın, sıktığınız suya bir yemek kaşığı nemlendirici ekleyerek karıştırın.  Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika kadar bekletin ve bol su ile yıkayın. Yüzünüzün canlandığını ve parladığını göreceksiniz.

PAYLAŞ
Cildiniz Yenilensin Yaz Meyveleri İle Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayşegül dedi ki:

    benim butnumun üstüne tırtıl gibi yani küçük nokta seklinde gözükmüyor ama elime degdiginde çok rahatsız ediyor beni siyah noktalarda var ne yapmalıyım

Sayfa başına git