Pratik Çözümler – Doğum Kartları

Bir bebeğin doğumu çok özel bir olaydır ve akrabalarınızdan, dostlarınıza kadar pek çok kişiye, elden geldiğince çabuk haber vermek istemeniz, son derece doğaldır. Batı ülkelerinde yaygın bir âdeti benimse­yerek, bu güzel haberi kartlarla duyurabilir, üstelik kartlarınızı kendiniz hazırlayarak, be­beğinizin fiyonkla süslenmiş bir fotoğrafın­dan, katlanmış bir ayıcıklar dizisinden oluşan kartlara kadar, çok çeşitli seçeneklerden ya­rarlanabilirsiniz.

BASİT TUTUN

Sanatçılığınız üstünüzde değilse ya da kendi­nizi henüz uzun uzun bir şeylerle uğraşamayacak kadar dirençli hissetmiyorsanız, ba­vul etiketleriyle son derece özgün kartlar ya­pabilirsiniz. Etiketleri bavullara bağlayan si­cimlerin yerine uygun renkli kurdeleler kul­lanmanız yeterlidir.

Kart olarak ne seçmiş olursanız olun, üs­tünde ya da arkasında doğum tarihini, saatini, yerini, bebeğin doğuş ağırlığını ve kuşkusuz adını yazacak yer kalmalıdır. Bütün bu saydıklarımız, yapılması kolay şeylerdir ve yalnızca temel birkaç malzeme gerektirir: İnce karton, dantel ya da kurdele, parçaları süslemek için bazı renkli kalemler. Kartlarınızı, bayram ya da yılbaşı tebrik kart­larından, duvar kâğıtlarından kopya edece­ğiniz çiçeklerle, bordürlerle süsleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git