Sarkan Boyun Bölgenizi Sıkılaştırmak İçin Egzersiz Videolu Gösterim

Her ne kadar kilo ile ilişkilendirilse de cilt sarkması kesinlikle derinin kalitesi ile ilgilidir, bazı bünyeler sarkmaya ve yıpranmaya çok müsaittir.

Özellikle yüz ve boyun bölümündeki sarkmaları da toparlaması hayli zordur, eğer siz de bu dertten muzdaripseniz okuyacaklarınızı bir yere not almanızda fayda var.

Yüz ve boyun bölümündeki deformasyonlar için genellikle mücadele verilmediği gibi sadece plastik cerrahi ile çözümlenir gibi bir algı mevcuttur. Oysa unuttuğunuz bir şey varsa, o da vücudun her yerinde olduğu gibi yüz ve boyun bölgemiz de kaslarla donatılmıştır.

Demek ki işin püf noktası sarkma görülen bölgedeki kasların doğru çalıştırılması ile ilgili. Çene altı sarkmasının önüne geçmek için vereceğimiz tarifleri uyguladığınız noktada çift çene görünümünü ortadan kaldıracaksınız.

Boyun bölgesi egzersiz videosundan yararlanacağınız gibi, ayrıca birkaç pratik önerimiz de var. Örneğin sakız çiğnemek çene ve yüz kaslarınızı çalıştırır, her gün belli bir süre sakız çiğnerseniz değişimi kısa sürede fark edersiniz. Ya da yatağa uzanıp kalmak, günde 10 kez tekrarlayın.

Yatarken başınızı mümkün olduğunca arkaya atıp birkaç saniye bekleyin günde 10 tekrar. Başınızı 45 derecelik açı ile yukarı kaldırın (yada kaldırabildiğiniz kadar) baş yukarıda iken çenenizi dışarı itip içeri çekin. Bu tip egzersizleri günde 10 ar defa olmak sureti ile tekrar edin.

Size inanması güç gelse de azim ve kararlılıkla yapılan hiç bir iş hüsranla sonuçlanmaz. Egzersiz tariflerinde kafanız karıştıysa video size yardımcı olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git