Seven Kadının Değeri Neden Bilinmez?

Çünkü her erkek bilir ki, KADINLAR YÜREKTEN SEVER…. Erkekler sevgide yoksunluk yaşamazlar, çocuk gibi olurlar buna rağmen de adam gibi görülmek isterler. Tüm kadınlar erkeklerin ilgi alanındadır hiçbir ayrım yapmazlar.

Çocuğu yetiştiren annedir ve özellikle erkek çocukları “aslan oğlum” pohpohlamasıyla büyürler, anneleri şımartır onları ve partnerlerinden de bu ilgiyi görmek isterler, göremedikleri zaman da annelerinin tabiriyle “aslan” olmadıklarını anlarlar ve dünyaları başlarına yıkılır. Partnerlerine ” seni seviyorum” demekten çekinirler çünkü bu ifade “başka kadınlara bakmayacağı” anlamına gelir, bu yüzden sevmiş olsa da bir kadına “seni seviyorum” demeye cesaret edemezler.

sevenkadinAslında çok duygusaldırlar ama mantıklı görünmeye çalışırlar, şefkatli temiz yüreklerini acımasızlık ve asilikle gizler, fiziksel güce sahiptir oysa ki iradeleri zayıftır, karşısındaki kişiyi çok ciddiye alırlar ama vurdumduymaz görünürler, doğallık hoşuna gitse de doğal görünmeyi hep çaresizlik olarak kabul ederler.

Kelime hazineleri o kadar zengin değildir, değişik anlaşılabilecek cümleleri kuramazlar dilin inceliklerini bilmediklerinden. Evet ‘evet’tir, hayır ‘hayır’dır onlar için oysa ki  kadınların bir ‘hayır’ında bir çok anlam yüklüdür. Erkekler, genelde başkaları için ağladıklarından ağlayan kadın gördüklerinde dayanamazlar, yelkenleri suya iner.

Erkek olmak onlar için para ve güç demektir, bu yüzden de kadınlardan saygı ve minnet duygusu beklerler. Alkollü olduklarında söyledikleri sözleri ertesi gün hatırlamaz görünürler. Fazla ilgi gösterilse kaçarlar, ilgisiz bırakıldıklarında ‘neden’ sorgulamasına girişirler. Sık aramamak gerekir. Düşünceli gördüğünüzde mutlaka tuttuğu takımın hafta sonundaki karşılaşmasını nerede nasıl izleyebileceğini düşünüyordur, yüzündeki ifade asla o andaki ruh halini yansıtmıyordur.

Aslında erkekler sanıldığı gibi karmaşık değildirler, anlaşılabilir, motive dilebilir hatta gaza getirilebilir basit varlıklardır. Kadınları anlayamamaları ise onların basit olmalarından kaynaklanıyordur, kadınlar her zaman erkeklerden daha zekidirler.

Sonuçta erkekler; kadınların zeki olduğunu dolayısıyla kendilerinden üstün olduğunu bilirler ve bu yüzden de çözemedikleri bu bilmece hep kusurludur onlar için, her ne kadar kendileri kusurlu olsa da gizleme ihtiyacı hep bundandır.

PAYLAŞ
Seven Kadının Değeri Neden Bilinmez? Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. aptalasik dedi ki:

  siz erkekler zor deiliz diorsunuzda benim bir sozlum var ben ona deliler gbi asigim her seyi yapiorm onun icin elimden ne gelirse yapiorm yaparimda ama onun yaptgi nedir ilgisiz tavirlar yok son sinifim dersim var yorgunum demeler iki dakika kafayi dinlemek icin iki mesaj yaziorm ama ters cevaplar aliorm arkadaslar ben yurtdisinda son sinifim o da turkiyede son sinif tam bir seneye yakin sozluyuz tmm skntlari olabilir ama bnm yok mu sanki var ama ben onunla konusunca az da olsun beynim rahatlio onnda boyle hissetmesi gerekmez mi bu erkekleri anlamak gercekten zor ben napcam bilmiorm kalbimi kirip kirmadiginin farkinda mi onuda bilmiorm buyuk bir off cekiorm bu erkeklere burdan ama yinede onu cok seviyorum…

 2. ismail dedi ki:

  ”Sonuçta erkekler; kadınların zeki olduğunu dolayısıyla kendilerinden üstün olduğunu bilirler.”üstünlüğü nerde arıyorsunuz yaşadıgınız aşktamı sonra neden bu erkekler böyle bikerede vazgeçebilseniz kendinizi küçük görmekten neler olucakta beceremiyorsunuz hiç bi erkek ben karımdan üsütn olıyım die düşünmez.kavga edersiniz erkeğinizden fazla bagırıp üstün olmaya çalışırsınız hanginiz başarılı oldu eger erkelerle tartışmaya giriyorsanız susun bu sumak altta kalmak için değil sadece sakin davranın 5 dk sonra ateşi sönücek bir erkeği ömür boyu kaybetmeyin ilerleyen saatlerde konuyu oturup konuşursunuz dikkat edin erkeğiniz konuşmak bile istemiycek yaptıgı davranışın yanlış oldugunun farkındadır ona bişeyleri yanlış yaptını hatırlatmanıza gerek yok…

 3. ismail dedi ki:

  Yazılanlar tamamen dogrudur..Eger erkeğinizi seviyosanız ufak tefek şeyleri problem ve tribe dönüştürmeyin onun yüzüne gülmeyi eğlenceli şeylerden bahsetmeyi deneyin kadınını seven bi erkek sorumsuz olamaz ona deger verin ama bunu büyük şeyler yaparak degil küçük şeylerle belli edin erkekler küçük şeylerle mutlu olamayı becerebilirler…bir erkek asla yalan söyleyemez sadece söylemeye çalışır.biz erkekler zeki kadınlardan hoşlanırız kendine güvenen ayagını yere basabilen kadınları severiz fakat bunu kendine dezavantajmış gibi gören kadınlardan nefret ederiz eger bir erkeğin sadece sizi sevmesini ve değer vermesini istiyosanız çok uğraşmanıza gerek yok sevin dırdır sitem trib bunlardan uzak durun eger bunları yapıyor ve halen size hakketiginz gibi ilgi göstermeyen bi erkek varsa aklından sorunludur her erkek dırdır etmeyen trib atmayan bi kadın ister siz bunları becerebilirseniz erkeklerde size anlaşılmaz gelmez sayğılarla….;)

 4. derya dedi ki:

  sey benim bi sorunum var bana yardim ederseniz cok sevinirim bir arakdasim var benden hoslandigini söylüyor ama ama seni seviyorum demiyor arkadasimsin diyor tmm osaman konusmayalim arkadassak diyorum yine konusmak istiyor benden gercekten hoslaniyormu hoslanmiyormu bilmiyorum bana diyor senden gercekten hoslaniyorum sana gercekten isiniyorum lütfen yardim edin ……. tesekkürler……

 5. Nida Ünlüyurten dedi ki:

  Aslında erkekler sanıldığı gibi karmaşık değildirler, anlaşılabilir, motive dilebilir hatta gaza getirilebilir basit varlıklardır. Kadınları anlayamamaları ise onların basit olmalarından kaynaklanıyordur, kadınlar her zaman erkeklerden daha zekidirler.

  gerçekten çok doğru bir söz… erkekler basit düşünüyor kadınlarsa en ince ayrıntısına kadar, katılıyorum… 🙂

 6. melisa dedi ki:

  cok guzel damar baglamışlar yani olay bu

 7. HÜNER dedi ki:

  ZEYNOO SANA KATILIYORUM YAZDIKLARINA TEŞEKKÜRLER. DEDİKLERİN ÇOK DOĞRU. ULAŞ BEY BASİT DEĞİLİZ DİYORSUNUZ AMA BİR HAREKETLE KENDİNİZİ OKADAR BASİTLEŞTİRİYORSUNUZ Kİ FARKINA BİLE VARMIYORSUNUZ. EE NEDE OLSA ERKEĞİZ DİYOR KENDİNİZİ ÜSTE ÇIKARIYORSUNUZ

 8. ZEYNOO dedi ki:

  SİZ DE BİLİYOSUNUZ ERKEKLERİN BÖYLE OLDUĞUNU. AMA KABUL ETMEK ÇOK ZOR DEĞİLMİ ULAŞ BEY .MAKALENİN TAMAMI GERÇEKLERİ YANSITIYOO.ÇOCUKSUNUZ,BASİTSİNİZ,VURDUM DUYMAZSINIZ.HEP KENDİNİZİ DÜŞÜNÜRSÜNÜZ.BİZ SADECE ANLAYAN. ANLAŞILAN ERKEK İSTİYORUZ.BU KADAR ZOR MU?BENDEKİ DE SORU.EVET BU KADAR ZOR.SİZ BİZİM YARIMIZ KADAR OLUN YETER!!!İNANIN YETER!!!

 9. dogan ulas dedi ki:

  Bu mail’i yazanlar ve onu onaylıyanlar erkekleri anlaymamiş’tır.
  Çünkü erkekler o kadar basitte deyildir. çocukta deyildir ama şuna katılıyorum kelimeleri kadınlar kadar iyi kullanamazlar haksız olduklarında bile haklı çıka biliyorlar. sadece susmararı için bile
  haksızlığa da haklısınız demek zorunda kalıyoruz.

Sayfa başına git