Tüm Günün Yaratıcılığı Kahvaltı İle Başlar…. İşte Besleyici ve Sağlıklı Kahvaltı Önerisi

Anneler haklı kahvaltı günün en önemli yemeğidir.  Yeni bir güne başlamak için size sadece enerji vermek ile kalmaz ayrıca kilo kontrolünüz için de size yardımcı olur.

Her gün poğaça ya da börek yemek yerine şekerinizi etkileyen hamur işlerini bir kenara bırakma zamanı gelemedi mi?  Beslenme açısından eksiksiz bir diyette  besin değerleri, vitamin ve mineraller yüksektir.  İyi bir konsantrasyon ve fiziksel olarak daha güçlü ve dayanıklı  bir vücut için düşük kolesterol seviyeleri önemlidir.

Kahvaltı özellikle çocuklar ve gençler için çok önemlidir. Amerikan Diyetetik Derneği’ne göre, kahvaltı yapan çocuklar sınıfta ve oyun alanın da daha iyi konsantrasyon, problem çözme becerileri ve göz-el koordinasyonuyla daha iyi performans gösteriyor.

Diyetisyenler ilk olarak kahvaltı menülerini değiştirirler ve bu değişim ile sağlıklı yaşama doğru atılan ilk adım ile sağlıklı bir dönem başlar.    Birçok kişi kahvaltı için tahıl veya ekmek bazlı ürünler yiyor. Kişilerin kilo vermelerine ve sağlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmanın en etkili yollarından biri, kan şekerini dengelemektir. Güne yüksek bir karbonhidrat kahvaltıyla başlamak, kan şekerine karşılık gelen bir kan şekeri seviyesini yükseltecektir. Kan şekeri dalgalanmaları sırasında insanlar genellikle yorgun düşer ve başka bir enerji artışı için daha fazla karbonhidrat isterler. Buda gün boyunca aynı şeyin tekrarına yol açar.  Şeker istedikçe verirsiniz ve isteme durumu hiç bitmez.  Bu kan şekeri yükselişlerini ve düşmelerini bir gün boyunca yönetmek, yağları depolamadan harekete geçirme ve bunları yakıt olarak yakma kabiliyetinizi engelleyebilir. Yağ depoları, kilo kaybetmek isteyen kişiler için ilk hedeftir.  Kan şekerinizi artırmayacak bir kahvaltı ile güne başlamak, günün geri kalanında daha kararlı şekilde kan şekerini dengede tutmaya  ve kilo vermeyi teşvik etmek için basit bir adımdır.

Gününüze protein bazlı, besleyici , lif açısından zengin bir kahvaltıyla başlamanıza yardımcı olacak bazı harika ve basit tarifler vereceğiz.

Yeşil Smoothie
Tüm sabah boyunca tok, enerjik hissettiğiniz ve sağlıklı beslenmenizi sağlayacak besin maddeleri dolu basit bir tariftir.

1/2 fincan dondurulmuş organik meyveler
2 büyük avuç bebek ıspanağı
1 kepçe Protein Tozu
½ fincan yağ oranı düşük Kefir
1 yemek kaşığı Chia Tohumlar
Buzlu Yeşil Çay ince
Tüm malzemeleri bir blender koyun ve karıştırın. Karışım çok yoğun ise yeşil çay ile seyreltebilirsiniz.

Yulaflı Krep Tarifi

Yulaf ezmesi ve lezettli bir kahvaltı mı? İnanması zor mu?  Evet ama birazdan vereceğimiz tarif tüm önyargılarınızı  yıkacak.  Her zamanki gibi süt veya suyla hazırlayın, ancak herhangi bir tarçın veya şeker yerine bir tutam tuz ve biber ekleyin. Ardından aşırı kolay veya pişmiş bir yumurta ekleyin ve ekstra lezzet için bir parça  peyniri üzerine serpin.

Kineolu Meyve Salatası

Sevdiğiniz meyveleri salatalık doğrayın. Bir kaç kaşık kineo ile karıştırın.  Ekstra olarak bal ve fesleğen gibi sevdiğiniz ek gıdaları ekleyebilirsiniz.

Tüm hayat muhteşem bir kaosu ve aynı zamanda cenneti barındırıyor.  Yaratıcı olup cennetinizi yaratmak için işe kahvaltınızdan başlayın. Verdiğimiz tarifleri geliştirmek yenilerini yaratmak sizin elinizde…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git