Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsleri

Merhabalar, aklınıza gelmeyecek ve bu makalede paylaştığımda “ben neden daha önce düşünmedim” dedirtecek sıra dışı dıy projeleri ile sizleri buluşturmaya devam ediyorum. Oldukça sıra dışı işler yapmaya başladığımızın ve hem hobi hem el becerimizi geliştirip hem de ev dekorasyonuna katkı sağladığımızın farkındayım ve bu durum beni müthiş şekilde mutlu ediyor. Aynı zamanda sizlerle birlikte bende görüyorum ki aslında çöp deyip attığımız pek çok ürün çöp olmaktan çok daha faydalı işlere yarıyor. Eski deyip kullanmadığımız ayakkabılar,i çantalar bir kaç küçük sihirli dokunuşla adeta yeniden doğuyor.

Bugün ise bu yeniden doğuşa güzel bir örnek oluşturacak kendin yap fikri ile sizlerle çok güzel duvar süsleri yapacağız. Bunun için ise sadece tuvalet kağıdı rulosu kullanacağız.

Malzemeler

  • – Tuvalet kağıdı ruloları
  • – Makas
  • – Yapıştırıcı

11 tuvalet-kagidi-diy-projeler-01

Yapılışı

* Tuvalet kağıdı rulolarına çiçek şekli vermek için öncelikle rulolarımızı çok ince olmayacak şekilde şerit şeklinde kesiyoruz.

* Kestiğimiz ruloları ortadan açtığımızda resimde ki gibi bir çiçek dalı şekli ortaya çıkıyor.

* Tüm ruloları bu şekilde hazırladıktan sonra sıra geliyor bu çiçek dallarını birleştirmeye.

* Birleştirirken de yine büyük bir çiçek şekli vererek yapıştırıyoruz ve yapışkan kuruyana kadar bir mandal yardımıyla dalları birbirine tutturuyoruz.

* Dilerseniz bu ruloları boyayarak daha farklı ve renk renk çiçekler de elde edebilirsiniz.

* Hazırladığımız bu çiçekleri hayal gücümüzü kullanarak güzel bir desen veriyor ve duvarımıza yapıştırıyoruz.

* İşte böylesine harika bir duvar süsünü hem dakikalar içinde hem masrafsız hem de eğlenerek yapmış olduk.

Bu tür duvar süslerini farklı şekiller vererek, boyayarak üzerine sim boncuk taş yapıştırarak daha da zengin tasarımlar elde edebilir ve ev dekorasyonunuz için masrafsız bir katkı sağlayabilirsiniz.

Bir sonraki dıy projesinde görüşene dek hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git