Genital Estetik Ameliyatı ve Yapılışı

Vajina estetiği, günümüzde modern kadınların en çok tercih ettiği estetik ameliyat türlerinden biridir.
Vajina bazı durumlarda doğuştan bazı durumlarda sonradan sekil bozukluğu olabilir. Vajina sekil bozuklukları kadına psikolojik açıdan son derece olumsuz etkileyen bir durumdur. Kadın, vajinasındaki sekil bozukluğu yüzünden cinsel hayatında sorunlar yasayabilir. Hatta birçok kadın vajina sekil bozukluğu sebebiyle cinsel hayatı bitme noktasına gelmektedir.

Vajina dış dudakları yani büyük dış dudaklar vajinanın dışarıdan bakınca görünen bölümüdür. Vajina dış dudaklarının sekli, dolgunluğu, büyüklüğü vajinanın estetik görünüşü açısından çok önemli bir unsurdur.

Kimi kadınlarda vajina dış dudakları hiç gelişmemiş ya da az gelişmiş olabilir veya çok fazla gelişmiş olup sarkık görünebilir.
Vajina estetiğine başvurulan en çok şikâyet, vajina dış dudaklarının çok kalın olmasıdır. Vajina dış dudaklarının kalın ve haddinden fazla dolgun olması doğuştan gelen yapısal bir sorun olabilir. Vajina dış dudaklarının aşırı büyük olması vajinanın çok fazla terlemesine, terleyince de kötü kokmasına, vajina salgılarının birikerek vajinada mantar oluşmasına sebep olur. Bu durumda kadının sağlık durumunu bozmasının yanında, cinsel hayatını, ruhsal hayatını da bozar. Ayrıca vajina dış dudaklarının haddinden fazla büyük olması bikini, mayo, dar kumaş pantolonlardan görüntü açısından oldukça rahatsız edici dikkat çekici bir örüntü verir.

Vajina ameliyatı kimlere uygulanabilir?

Ergenlik dönemini tamamlamış ve vajina sekil bozukluğu olan her kadına yapılabilir. Vajina estetiği ile bakire olsun olmasın, çocuk doğurmuş olsun olmasın uygulanabilir. Vajina estetiğinin kızlık zarına hiç bir zararı olmadığı için bakire kızlara da rahatlıkla yapılabilir. Vajina estetiğinin doğum yapmaya, cinsel ilişkiye girmeye, orgazm olmaya engel olmaz.

Vajina dış dudak küçültme ameliyatı

Aşırı büyük vajina dış dudakları, sınırlı uyuşturma ile uyuşturulur ya da genel anestezi uygulanır. Vajina dış dudaklarının aşırı büyük olan kısımlarından yağ dokusu veya liposuction yöntemi ile azaltılır ve deri fazlalığı varsa, fazla deri kesilerek alınır. Vajina estetiği ortalama 1 saat kadar sürer. Ağrı sızı hissedilmez ve aynı gün normal hayata dönülür. Dikiş atılmış ise muhtemelen kediliğinden eriyen dikişler atılmıştır, sonradan dikiş aldırmanız gerekmez. Genital bölge temizliğinize özen göstermeniz gerekir, bunun dışında ekstra bir bakım gerekmez. Vajina estetiğinden sonra ilk 2 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir.

Vajina dışa dudak dolgunlaştırma ameliyatı

Bazı kadınlarda doğuştan bazı kadınlarda da sonradan vajina dış dudaklarında incelme olur. Sonradan olan durumlarda vajina dış dudakların incelmesi çoğu zaman yasın ilerlemesi ile oluşur. Vajina dış dudaklarının ince olması vajina iç dudaklarının dışarı taşmış gibi görünmesine sebep olur. Bu görüntü de birçok kadını rahatsız eder. Bazı zamanlarda erkekleri de rahatsız eder ve doğal olarak da cinsel hayatları olumsuz etkilenir. Bunun yanında yağ dokusunun azalması vajina dış dudaklarının incelmesine sebep olur. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağlar ince vajina dudaklarına enjekte edilerek sorun yok edilir. Ayrıca  Genital Estetik sayfamıza da bakınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git