Viremi (Kanda virüs bulunması)

Viremi

             Kanda virüs bulunması. Teknolojinin ilerlemesi ile tıbbın ilerlemesi paralel olarak gitmektedir. Çünkü tıp bilimi doğrudan ya da dolaylı olarak bilim ile bağlantılıdır. Eski yüzyıllarda bir mikrobun tanısı bile konulamaz, hasta olan insan toplumdan tecrit edilir, adeta ölüme terk edilirdi. Ama tıbbın ilerlemesi ile birlikte birçok hastalığın tanısı konulmuş, tedavi yöntemleri bu tanı doğrultusunda geliştirilmiştir. Günümüz tıbbı ve bilimi ise geçmiş dönemlerin birikimi ile ilerleme göstermiş pek çok hastalığın tedavisi bulunmuştur. Tıbbın ilerlemesi demek yaşamın uzaması ve yaşam kalitesinin artması demek olduğu için her dönemde tıbbi incelemelere önem verilmiştir. Bu nedenle yaşam demek tıp demektir.

Viremi Nedir?

                Viralenfeksiyonlar sırasında virüs ya da virüslere ait parçaların kan dolaşımına katılması olayına viremi denir. Vireminin oluştuğu kanda çeşitli bakteriler üremekte ve bu durum birçok hastalığa sebebiyet vermektedir. Viremi neticesinde oluşan hastalıkların ciddi sonuçlara yol açmaması için olabildikçe önce tanı konulmalı ve hastalığın tedavi edilmesi gerekir.

Vireminin Belirtileri Nelerdir?

               viremi Vireminin oluştuğunu anlamak için kişinin aşağıdaki durumları yaşaması gerekmektedir. Viremi belirtileri şunlardır;

Viremi olup olmadığını anlama için yurt dışında pek çok klinik çalışmalar yapılmıştır. Bu klinik çalışmalar vireminin tespiti ve tedavisi için oldukça önem teşkil etmektedir. Bu nedenle viremi hakkındaki çalışmalar halen devam etmektedir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git